Geloren - kloubní výživa pro psy

Reportáž: Pro nové trendy v líčení jsme zašly na jarní veletrh krásy

3.4.2015
Foto: Eva Korytářová (nové třpytky na rty značky Glitter Lips)

Ve dnech 13. a 14. března proběhl v halách areálu PVA EXPO PRAHA – Letňany již 19. kosmetický veletrh World of Beauty & Spa 2015. Každý, kdo byl ochoten obětovat vstupné ve výši 130 Kč, si mohl prohlédnout novinky i osvědčené výrobky od víc než tří stovek vystavovatelů, jež na veletrhu reprezentovali několik set slavných i méně známých značek kvalitní kosmetiky, wellness přípravků, výrobků určených pro spa a lázeňské hotely, ale také pro finální spotřebitele. Během letošního ročníku se pořadatelé ve větší míře zaměřili na přírodní kosmetiku, jež je u zákazníků čím dál oblíbenější.

Hlavním lákadlem nebyly však jen samotné stánky, ale především nabitý program, jenž zájemce seznámil s novými zkrášlovacími metodami a anti-agingem. Na své si přišli i zastánci aromaterapie a alternativní péče o zdraví. Na veletrhu byly také představeny aktuální trendy v oblasti líčení, účesů a odívání.

Co bude pro tuto sezónu v kurzu?

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

Během letošního jara a léta pofrčí styl líčení alá Twiggy (zářivé stíny a hlavně výrazné, husté řasy), poletí také třpytivý make-up a nápadné linky (tzv. kočičí oči) v různých barvách. Takže se můžete držet tradiční černé nebo sáhnout po červené, hnědé, dokonce i zelené barvě. Je to jen na vás! Do módy se vrací zároveň i modré oční stíny, a naskytne se prostor i pro výrazné obočí, které se dokonce pro letošní teplé měsíce zbarví i do netradičních odstínů, jako je růžová, modrá nebo fialová barva! Trendy budou také nalíčené rtíky, barevná omezení se nekladou.

Součástí programu byly prestižní soutěže v prodlužování řas, manikúře, nail artu, oděvním designu apod., avšak největší pozornost si získalo klání v „CREATIVE IMAGE TEAM“ a soutěž FOTOMAKE-UP.

Jaké jsou mé dojmy z veletrhu?                     

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

Veletrh jsem navštívila v sobotu krátce po poledni, kdy se tato velkolepá akce pomalu blížila do finále. Nejvíce mě zaujala obrovská nabídka přírodní kosmetiky od společností, o jejichž existenci jsem neměla ani tušení, a velmi mile mě překvapilo, kolik českých firem vyrábí kosmetiku, která je vhodná například i pro vegany a není testovaná na zvířatech.

Velmi mě zaujala také soutěž ve fotomake-upu, v níž soutěžící vizážistky měly 45 minut na to, aby své modelky nalíčily ve stylu street art.

Naopak mě překvapilo, kolik žen jde na veletrh cíleně proto, aby si za výhodnější cenu než při běžně návštěvě kosmetiky nechaly udělat manikúru, kosmetické ošetření nebo permanentní make-up, a to bez ohledu na davy přihlížejících návštěvníků. Mezi další vyhledávané služby patřilo i bělení zubů, depilace nebo nástřik opálení.

Cenově příznivější nabídka se týkala i prezentovaných výrobků, tudíž sem mnozí návštěvníci vyrazili doplnit své zásoby kvalitní kosmetiky.

 
Představena byla také metoda depilace voskem.

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

Návštěvníci se mohli podívat i na ukázku profesionálního kosmetického ošetření.

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

Jedna z návštěvnic vyzkoušela na vlastní kůži kabinu pro nástřik opálení.

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

Na veletrhu jste si mohli nechat udělat i permanentní make-up.

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

K dostání byla také velmi pestrá nabídka barevných pigmentů pro gelové a akrylové nehty.

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

Domů jste si mohli odnést i přírodní voňavá mýdla od firmy Philosophia.

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

Velmi líbivě působily i ručně vyráběné produkty od společnosti Bomb Cosmetics.

Foto: Eva Korytářová

Foto: Eva Korytářová

Pokud se zajímáte o kosmetiku nebo byste ráda nakoupila své oblíbené výrobky výhodněji, můžete na tento veletrh vyrazit ještě letos na podzim, Svět krásy se totiž opět otevře 4. a 5. září.

Eva Korytářová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook