Geloren - kloubní výživa pro psy

Dostaňte se do formy díky hodinám tance!

25.5.2015
Foto: Balance Club Brumlovka

Léto se blíží a s ním i pro některé obávaná plavková sezóna. Rádi byste ještě předtím, než vyrazíte k bazénu, na své postavě trochu zapracovali? Máme pro vás jeden tip na hodinu „Dance“, kterou každý čtvrtek od 18 do 19 hod. vyučuje instruktorka Andrea Janigová ve fitness a wellness centru Balance Club Brumlovka v Praze 4.

Balance Club Brumlovka nabízí opravdu velmi širokou nabídku sportovního vyžití. Na své si přijdou jak příznivci vodních aktivit, jako jsou aqua aerobic, aqua dance nebo aqua zumba, tak i vyznavači různých druhů jógy, spinningu, pilates, bosu nebo klasické posilovny. Na stránkách tohoto fitness a wellness centra najdete podrobný seznam všech sportů, které zařízení nabízí, včetně jejich popisu, stupně obtížnosti a rozvrhu s uvedeným přesným časem výuky.

Z mnoha možností jsem si vybrala lekci nazvanou „Dance“, tedy hodinu tance, která je založená na choreografii inspirované jazz dance a discem. Cílem je udržet si během celých pětapadesáti minut stejnou tepovou frekvenci a postupně se díky tomuto cvičení doslova protančit k vysněné postavě.

Jak se na lekci tance připravit?                      

Z vlastní zkušenosti vám doporučuji vzít si na hodinu vhodný oděv, tedy takový, který dobře odvádí pot a udržuje pokožku v suchu. Velmi důležitá je rovněž pevná obuv, která by měla být určená přímo pro fitness cvičení. Nezapomeňte ani na láhev čisté, neperlivé vody. Pokud se budete chtít po cvičení osprchovat, přibalte si s sebou ještě kosmetiku.

Jestliže máte před lekcí chvilku času, určitě vám neuškodí trocha strečinku. Přestože se před samotným cvičením krátce s lektorkou rozcvičíte, v případě, že nejste na sport zvyklí anebo víte, že některé vaše svaly potřebují pořádně rozehřát, můžete tak předejít následným křečím nebo bolestem.

Jaký je průběh hodiny?

Foto: Balance Club Brumlovka

Foto: Balance Club Brumlovka

V Balance Clubu Brumlovka jsem byla poprvé, proto jsem na lekci „Dance“ vyrazila asi s dvacetiminutovým předstihem, abych měla dostatek času se v neznámém prostředí trochu zorientovat a na hodinu se v klidu připravit.

Hned na recepci jsem obdržela náramkový čip a dva sněhobílé ručníky. Poté jsem si čipem otevřela dveře do šaten, kde najdete kromě spousty skříněk také sprchu a široké zrcadlo s několika fény. Stejně jako dveře se i skříňky zamykají pomocí čipu.

Lekce tance probíhala o patro výš v jednom ze sálů pro fitness cvičení. Mile mě překvapilo, že hodina probíhá jen v šestičlenné skupince (čtyři ženy, jeden muž a instruktorka), díky čemuž jsme se nemuseli bát o nedostatek prostoru.

Po krátkém rozehřátí jsme hned navázali prvními kroky sestavy, jež si pro nás paní Janigová připravila. V rytmech pop music jsme se učili jednotlivé části choreografie, kterou jsme postupně propojovali. V sestavě byly patrné prvky jazzu, disca i aerobiku. Na konci lekce jsme si několikrát celou choreografii zopakovali a nechybělo ani závěrečné protažení svalů pro uvolnění napětí.

Dáte si do těla a ještě se u toho pobavíte

Foto: Balance Club Brumlovka

Foto: Balance Club Brumlovka

Díky tomu, že během celé lekce udržujete tělo stále v pohybu, vám tento druh cvičení při dlouhodobějším tréninku jistě pomůže vytvarovat postavu. Kromě zajímavé choreografie oceňuji také elán paní instruktorky, která se na nás neustále usmívala a nebála se ani odvázat a na konci sestavu upravit trochu ve stylu Jacksonova Thrilleru.

Pokud rádi tančíte podle svižnějších melodií, jistě vás lekce „Dance“ bude bavit. Klidně na hodinu vyrazte s partnerem, protože tato aktivita je určená jak ženám, tak i mužům. Bližší informace o lekcích, rozvrhu jednotlivých hodin a členství v Balance Clubu Brumluvka naleznete na stránce http://www.balanceclub.cz/.

Eva Korytářová

 

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook