Geloren - kloubní výživa pro psy

Reiki – léčení pomocí energie

13.10.2016
Foto: pinterest.com

Energie má schopnost proudit lidmi, věcmi, materiály a prostorem. Pokud je vaše energie narušena, pokud jí máte málo nebo je z větší části negativní, mohou přijít psychické a fyzické problémy. Reiki vám pomůže ke správnému proudění energie a také vám může pomoci odstranit různé bloky, problémy a bolesti.

Jak reiki funguje

Reiki je přírodní léčení staré tisíce let. Působí na lidi, na zvířata, dokonce i na rostliny a také na minerály. Energie se předává přikládáním rukou. Ruce můžou být položené přímo na člověku nebo kousek nad ním, není tedy nutné se při tomto léčení druhého dotýkat.

Kdo může léčit pomocí reiki

Pokud se s tímto léčením setkáváte poprvé, bylo by vhodné navštívit odborníka, tedy mistra, který již prošel všemi stupni zasvěcení. Zmíněné zasvěcení představuje otevření všech čaker a možnost stát se kanálem pro energii reiki. Ta poté skrze mistra prochází do vás. Mistr provádí iniciace a zasvěcení žáků. Naučit se takto předávat energii a pracovat s ní můžete i vy.

Čakry

Čakry jsou energetická centra na těle, dráhy, kterými by měla proudit energie tak, aby byly naše mysl, tělo i duše v rovnováze. Mnohé studie uvádějí, že na svém těle máme až tisíce čaker, většinou se však věnujeme jen sedmi hlavním, popřípadě dvanácti čakrám, které jsou umístěny nad sebou ve středu trupu.

Účinky reiki

Energie by se měla vždy dostat na to místo, kde je nejvíc potřeba. Reiki by mělo léčit a harmonizovat vaše tělo, mysl a také duši. Tok energie prochází přes korunní čakru do čakry srdeční. Poté také přes ruce do čaker dlaní a pak všude, kde je potřeba. Samo tělo by si mělo vyžádat energii tam, kde ji nejvíce potřebuje. Reiki léčí celé tělo komplexně.

Výhody a pozitivní účinky

Velkou výhodou reiki je, že energie tohoto léčení je jen pozitivní. Veškeré léčení tak pomáhá a napravuje problémy, které jsou způsobené mnohými vnějšími i vnitřními faktory. Reiki může působit dokonce na dálku. Další výhodou reiki je to, že terapeut nebo mistr, který vám předává energii, není oslaben a nečerpá ze své energie. Energie vámi pouze protéká a už při tom léčí a dobíjí terapeuta i vás.

Co vše ještě reiki umí

  • Reiki může být součástí lékařské léčby a také psychoterapie, funguje jako podpůrné léčení při dlouhodobých nemocích.
  • Správné proudění energie odstraňuje bolesti, záněty, obnovuje duševní a tělesnou rovnováhu a dokáže eliminovat stres.
  • Pomocí reiki se můžete zbavit zlozvyků a závislostí. Říká se, že reiki může působit na minulost, přítomnost i na budoucnost.
  • Reiki dokáže vyčistit také prostor, zmírnit škodlivé geopatogenní zóny, zlepšit spánek a vyrovnat rovnováhu.

Slyšeli jste už o tomto léčení? Máte s reiki zkušenosti?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook