Geloren - kloubní výživa pro psy

Reflexologie – masáž chodidel nebo komplexní léčba

3.6.2017
Foto: 123rf.com

Reflexologie není jen obyčejná masáž chodidel, jedná se o čínskou alternativní metodu léčby, při které se stlačují akupresurní body tak, aby z těla odcházela bolest a nemoc. Podívejte se, jak si svépomocí například zmírnit migrénu, menstruační potíže a udělat něco nejen pro své tělo, ale také pro svou mysl a duši.

Naše nohy v číslech

Nohu tvoří 26 kostí, 7200 nervových zakončení a dokonce 107 vazů. Na chodidle je pak znázorněn každý orgán, který máme v těle. A právě tato místa můžete na nohách masírovat, a obnovit tak správnou funkci svého těla, posílit imunitu a znovu nastartovat svůj organismus. Akupresura chodidel může sloužit pro léčbu, ale také preventivně nebo k navození psychické pohody.

Jak začít

Nejdřív se rozhodněte, zda si najdete maséra, který se reflexologií zabývá, můžete také absolvovat kurz, kde se naučíte masírovat sami sebe, ale také ostatní. Nebo se pusťte do knih a videí k tomuto tématu a zkuste základní reflexologickou masáž chodidel sami.

Masírování chodidel

Ať už masírujete sebe nebo protějšek, na chodidla tlačte špičkami prstů nebo bříškem palce. Snažte se vyvinout pevný tlak a každou sérii doteků ukončit dlouhým a plynulým tahem. Chodidla masírujte směrem ke kotníku.

Zkuste si uvolnit krční páteř – https://www.youtube.com/watch?v=-EJSKwd6Ons

Na co si dát pozor

Některé akupresurní body mohou být citlivé a některé orgány oslabené. Přesto nepřestávejte masírovat a bolestivý bod stlačujte právě proto, abyste jej aktivovali. Masáž byste měli vždy provádět v příjemném, klidném a tichém prostředí. Snažte se o pomalou, příjemnou a procítěnou masáž, při které nejdříve masírujete nasucho. Celý rituál můžete uzavřít celostní masáží chodidel s olejem.

Jaká masáž pomáhá

  • Pokud často trpíte chřipkou nebo onemocněním dýchacích cest, masírujte spodní bříška prstů na nohou a hlavně místo pod čtvrtým prstem.
  • Ramena uvolníte masáží spodní části palce. Těsně pod palcem pak podporujete správnou činnost štítné žlázy.
  • Pokud vás trápí bolesti zad, můžete masírovat klenbu na obou nohách, která přesně znázorňuje zakřivení a stav vaší páteře.
  • Proti bolesti žaludku vyzkoušejte bod na vnitřní straně chodidla, je pod palcem, tam kde se zvedá klenba nohy.
  • Na trávení je pak vhodná masáž levé nohy, těsně nad patou. Zde se odráží celý náš trávicí systém.
  • Bolestivou menstruaci si zpříjemníte masáží na vnější straně nohy, nad kotníkem a mírně zboku.
  • A pokud vás bolí často hlava, trpíte na migrény a trápí vás stres, zkuste masírovat bod kousek pod prsty – mezi ukazováčkem a prostředníčkem. Zkuste masírovat krouživými pohyby a poté pevným stlačením tohoto místa.

Zkoušeli jste někdy masáž chodidel? Jak se vám líbila?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook