Geloren - kloubní výživa pro psy

Rady a triky – rychlá pomoc při úklidu!

11.11.2015
Foto: 123rf.com

Chystáte se na velký podzimní úklid? Chcete si jej ulehčit a především urychlit? Podívejte se na rady a triky, které vám úklid opravdu zjednoduší. Výsledek bude stát za to!

Zbavte se skvrn na ubruse

Pokud se vám na ubruse objeví skvrna od kávy, čaje nebo od čehokoliv dalšího, vyzkoušejte škrobovou moučku. Škrobová moučka do sebe nasákne veškeré nečistoty. Ubrus pak vyperte, jak jste zvyklá.

Jak vyleštit zrcadlo

Zkuste namočit hadr do silného černého čaje (neslazeného). Poté hadr vyždímejte a zrcadlo jím přetřete. Zmizí všechny nečistoty a zrcadlo bude jako nové!

Semiš jako nový

Máte doma semišové boty, kabelku nebo kabát? Na jejich údržbu nemusíte kupovat speciální přípravek! Stačí na boty nebo kabelku nastříkat trochu pěny na čištění koberců a po zaschnutí pěnu vykartáčovat. Výsledkem budete překvapena!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Jak vyčistit dřez

Pokud máte nerezový dřez, můžete jej vyčistit i bez chemických přípravků. Stačí dřez namočit a ještě vlhký ho vydrhnout pomačkaným novinovým papírem. Všechny skvrny budou pryč!

Alobal na chromové části nábytku

Máte problém vyčistit chromové stojany v koupelně, nohy židlí, stolů a další takto upravené části nábytku? Použijte alobal. Matnější stranou alobalu chrom otírejte, a nábytek tak získá svůj původní lesk.

Topinkovač jako nový

Tento domácí spotřebič se opravu špatně čistí, hlavně proto, že špína je na něm zapečená. Vyzkoušejte hadřík, který nejprve navlhčíte a poté poprašíte hladkou moukou. Po nečistotách se doslova zapráší!

Jak vyčistit odpad

Do dřezu zkuste nasypat jedlou sodu nebo kypřicí prášek do pečiva a jako bonus to zalít octem. Tento dryák sice chvíli bublá, ale veškerá mastnota se krásně rozpustí.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Mikrovlnka jako nová

Mikrovlnnou troubu po každém použití vytřete vlhkým hadříkem. Pokud se chcete zbavit nežádoucích pachů, postavte do přístroje talíř s horkou vodou a plátkem citrónu. Troubu zapněte a ohřívejte tak dlouho, než se utvoří pára. Pak vnitřek vytřete do sucha.

Voňavé skříně

Nalijte do úzké lahvičky aviváž a postavte ji otevřenou do rohu šatní skříně. Dobře ji ale zajistěte, například izolepou nebo papírem, aby se nevylila. Krásně osvěží celou skříň a prádlo bude také příjemně vonět.

Máte také nějaké rady, jak si ulehčit úklid? Aplikujete doma některý z našich tipů?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook