Geloren - kloubní výživa pro psy

Půvabné předělávky pokladů z blešího trhu

25.1.2017
Foto: livinginside.com

Nejen na bleším trhu, ale i ve výprodeji starších nábytkových kusů nebo na půdě prarodičů, v bazaru, všude tam se dají najít různé poklady. Tím pokladem nemáme na mysli truhlu plnou zlata a diamantů, ale třeba jen jakoukoli truhlu, ze které se dá vyrobit skvělý ukládací prostor i v moderní domácnosti. Ale stejně tak dobře může být pokladem starý šicí stroj anebo kovový rám starého lůžka, které už má nějaký ten šrám na kráse.

Kovová základová konstrukce netradiční staré postele, která se dnes už jen tak nevidí, může sloužit po předělávce ještě mnoho dalších let. Kovová konstrukce se zpevní, na ni se koupí kvalitní vysoká matrace, lůžko se vybaví stylovými polštářky a povlečením a nad lůžko se zavěsí nebesa v podobě monofilového pruhu látky nebo úzké dlouhé plachty. No řekněte sami, copak není radost tady spát?

Foto: architectureartdesigns.com

Foto: architectureartdesigns.com

Starý zinkový kbelík natřený na zeleno s krásnými dekoracemi růží se proměnil v závěsnou lampičku. Chtělo to jen vybrat zachovalý kyblík bez většího poškození (přičemž nějaká ta dírka ve dnu není na závadu), zvolit vhodnou barvu a po jejím zaschnutí kbelík dozdobit a zavěsit. Středem dna s otvorem se protáhne žárovka s přívodním elektrickým kabelem a máte hotové originální světlo třeba do chodby.

Foto: idlights.com

Foto: idlights.com

Tenhle kousek je opravdová retro rarita. Starý mlýnek na maso po babičce v kombinaci s kovovým cedníkem a kostrou stojanu ze stolní lampičky vytváří zcela osobitou dekoraci a navíc ještě funkční svítidlo. Něco takového se hned tak nevidí. Navíc toto dílo neznámého kutila je dokonalým důkazem toho, že leccos nemusí sloužit jen svému původnímu účelu.

Foto: findingsilverpennies.com

Foto: findingsilverpennies.com

Tahle komoda nemá chybu. Navíc v kombinaci se zrcadlem uloženým v rámu sundaném ze starého vyšívaného obrazu tvoří dokonalou dvojici. Patina na komodě byla sice uměle vytvořená, to však nemění nic na faktu, že výsledek je dokonalý. Pár dekoračních drobností dotvoří dojem, jako by se jednalo o zátiší na obraze. V odrazu zrcadla je patrné, že oba tyto poněkud věkovité nábytkové kousky dotvářejí zcela moderní interiér.

Foto: decoholic.com

Foto: decoholic.com

Z kovového podstavce starého šicího stroje se může stát konferenční stolek, polička na květiny nebo servírovací stolek. Záleží na fantazii každého z nás, jakým způsobem proměníme takovéto poklady z bazarů či bleších trhů ve skutečné interiérové poklady.

Foto: woodennest.tumblr.com

Foto: woodennest.tumblr.com

I staré dřevěné sudy, které jste opět oprášili ke každodennímu užívání, mohou vaši koupelnu ozvláštnit zcela novým způsobem. Zajímavému vzhledu této koupelny nahrává i netradiční pojetí přiznaných cihel natřených na bílo a také prostředí továrenské haly.

Starých nábytkových kousků, ale i mnoho dalších, které se skrývají někde v koutě pod závojem z upředených pavučin, bychom jistě našli ještě mnohem více. Ale nad jejich dalším osudem bychom rozhodně neměli hned lámat hůl.

Zuzana Bohdalová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook