Geloren - kloubní výživa pro psy

Pryč s podzimní únavou

30.10.2016
Foto: 123rf.com

Studené deštivé počasí, padající listí, bláto, plískanice, zkracující se dny a nekonečné noci. Příroda nám jasně dává najevo, že podzim přebírá vládu. Ubývá nám energie, všechno se zdá náročnější a dostavuje se únava. Bojovat proti ní můžete jak zdravým životním stylem, tak kvalitním spánkem. Právě ten je pro regeneraci našeho organismu klíčový. Pokud se tedy ráno budíte celí rozlámaní, je třeba začít s tím něco dělat.

Problém může být i ve vaší matraci. Proto se zamyslete nad tím, jestli není načase investovat do svého zdraví.

Posilující spánek

Možná vás to překvapí, ale není ani tak důležité, jestli spíte na čalouněné posteli nebo má ve vaší ložnici své místo postel z masivu. Na kvalitě vašeho spánku se totiž významnou měrou podílí samotná matrace. Vybrat tu pravou však není jen tak, roli totiž hraje celá řada faktorů. Nejen finanční stránka, ale také tvrdost a materiál matrace, věk či hmotnost spáče – to vše musíte při jejím pořizování zohlednit.

Matrace hraje prim

Opravdu luxusní poležení zajistí taštičkové matrace. Jejich jádro je tvořeno taštičkovými pružinami – obsahuje až 1000 kusů jednotlivých pružin uložených v samostatných pouzdrech, které individuálně reagují na nerovnosti vašeho těla, a ideálně tak kopírují jeho partie. Matraci uložte na vhodný rošt, jen tak naplno vyniknou všechny její vlastnosti a prodlouží se její životnost. Taštičkové matrace je vhodné uložit na lamelové rošty, zabezpečena tak bude správná fyziologická opora těla při spánku.

Správná opora hlavy a páteře

Pro vzhled, pohodlí lůžka a také pro zdravý spánek je důležitý polštář. Právě on totiž vytváří správnou oporu hlavy. Oblíbené jsou především anatomické polštáře, které dokážou zmírnit bolest, chrápání i poruchy spánku. Díky speciálnímu designu poskytují maximální uvolnění také vašim šíjovým a ramenním svalům. Při jeho výběru se soustřeďte jak na materiál, tak na správnou velikost a tvar. V úvahu vezměte také polohu, v níž po většinu noci spíte. Zatímco pro spaní na boku či na zádech je vhodný polštář ergonomického tvaru do písmene U, pro ležení na boku volte konstrukci se zakřiveným ohybem, který poskytuje ideální oporu horní části krční páteře. Pro usínání na břiše je ideální tvar motýla, tedy polštář speciálního designu s výřezy na stranách, který usnadňuje dýchání. Najděte si ten svůj a dopřejte si luxus v podobě kvalitního a nerušeného spánku!

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook