Geloren - kloubní výživa pro psy

Proč ženy preferují méně atraktivní muže?

1.6.2016
Foto: pinterest.com

Také vás občas při pohledu na poněkud nesourodou dvojici atraktivní žena – nepříliš pohledný muž napadne: co na něm, proboha, vidí? Vzápětí si sama odpovíte, že určitě peníze a hned ji zařadíte mezi zlatokopky. Budete se možná divit, ale výše bankovního konta v tom nehraje roli. Ano, vzhled je pochopitelně důležitý, ale rozhodně to není všechno. Ženy totiž před fyzickým vzhledem upřednostňují jiné kvality, které se jim na mužích líbí. Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč si ženy vybírají méně atraktivní muže?

Méně atraktivní muži pečují méně o svůj vzhled

Nepříliš pohlední muži jsou skvělými posluchači. Když něco říkáte, máte jistotu jejich plné pozornosti, můžete s nimi normálně konverzovat. Nejsou totiž zaneprázdněni přemýšlením o tom, jak dobře zrovna v tu danou chvíli vypadají, nepokukují po jiných ženách a nemluví o svých úžasných vlastnostech.

Méně atraktivní muži vědí, jak pečovat o svou partnerku

Méně atraktivní muž si svou partnerku hýčká, je schopen udělat cokoli, aby si ji udržel u sebe – komplimenty, drobné dárky, romantické schůzky, tím vším dává najevo, jak moc ji miluje. Žena se tak vedle něj cítí jako opravdová princezna a může si užívat pocit naprostého bezpečí.

Méně atraktivní muži se nezajímají, co se děje kolem

Méně atraktivní muži jsou šťastní, když jsou se svou krásnou partnerkou, veškerou pozornost tak soustředí pouze na ni. Nerozhlíží se po okolí, jestli se tam náhodou nenachází žena, která je více sexy, má delší nohy, lepší míry, hezčí vlasy. Jak už bylo řečeno, soustředí veškerou pozornost pouze na tu svou jedinou. Zatímco pohlední muži jsou si vědomi toho, že mohou dostat jakoukoli ženu, po níž zatouží, takže rádi obhlížejí terén.

Menší konkurence

Vedle pohledných mužů, s nimiž všechny ženy neustále flirtují, je těžké být sebejistá. Méně atraktivní pánové jsou v tomto ohledu bezpečnější – partnerka se tak nemusí bát, že by jim je nějaká jiná chtěla přebrat. Méně atraktivní muž? Méně flirtujících žen!

Méně atraktivní muži jsou šťastnější se svou ženou

Nepříliš pohledný muž bude se svou krásnou dámou šťastný a bude jí to dávat plně najevo, záleží mu totiž na tom, aby to věděla i ona. Bude si jí plně vážit, dokazovat jí, jak je jedinečná a jak si jí cení. Oproti tomu ve vztahu s pohledným mužem mohou i u krásných žen vyvstat pochybnosti o vlastní atraktivitě, navíc si uvědomují, že jejich partner může být klidně s někým atraktivnějším.

Větší atraktivita = větší arogance?

Atraktivní muži jsou si samozřejmě svého výjimečného vzhledu vědomi a náležitě toho využívají. Bývají arogantní, sebejistí a plní sami sebe. Ví, že si mohou dovolit zajít dál – ať už se to týká zacházení se svou přítelkyní nebo flirtování. To je další důvod, proč ženy volí méně atraktivní muže, kteří je oceňují.

Jak moc je pro vás důležitý partnerův vzhled? A podle čeho jste si vybírala svého vyvoleného?

Šárka Nádeníčková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook