Geloren - kloubní výživa pro psy

Proč by se nemělo rychle hubnout?

20.10.2017
Foto: pixabay.com

Každá žena touží po štíhlé linii. Štíhlost má totiž úzkou spojitost se zdravím, protože štíhlí lidé, na rozdíl od těch, kteří trpí nadváhou, jsou velice energičtí a vitální. Avšak nic by se nemělo přehánět! Hlavní zásadou je, že k ideálním proporcím by se mělo dospět přirozenou a zejména nenásilnou cestou bez snahy příliš rychle zhubnout.

Snaha rapidním tempem zhubnout se každé z nás může hezky rychle vymstít, a to hned z několika důvodů. Při nedostatečném množství potravy totiž přicházíme o potřebné vitamíny a minerály, které jsou životně důležité pro náš organizmus. Zároveň strádá i náš nervový systém, takže se naše psychická stránka dostává do velké nepohody.

Pohlavní orgány a močové cesty

Rychlý úbytek váhy může mít za následek gynekologické problémy. Objevuje se porucha menstruačního cyklu nebo předčasné narušení správné funkce vaječníků.

Hubnutí má za následek rychlé snížení tukových zásob, jejichž výrazný úbytek může mít neblahý účinek na funkci ledvin. Tuková tkáň totiž přidržuje ledviny na svém místě a v momentě, kdy tento tuk násilně odebereme, může se stát, že se ledvina spustí do malé pánve.

Nervový systém

Naše psychická vyrovnanost tkví i ve správné životosprávě, tudíž v pravidelném přísunu potřebné energie a vitamínů. Bez pravidelného přísunu jídla nebo při jeho extrémním omezení se mohou dostavit neurózy, problémy s koncentrací a nedostatek energie. Může se snížit i sexuální apetit a touha trávit čas ve společnosti, protože jedinec cítí, že zkrátka není ve své kůži a má potřebu být sám.

Dlouhodobá ztráta apetitu může přerůst i v anorexii, což je závažná psychická porucha, při které má jedinec potřebu neustále hubnout. Touto poruchou netrpí jenom modelky, ale i obyčejné ženy a dívky, přičemž si často ani v nejhorším stádiu často nepřipouští, že podobná porucha postihla zrovna je (respektive že si podobnou poruchu samy vypěstovaly).

Trávící systém

Při nedostatku potravy může být ohrožena funkce střev a žaludku. Objevují se například koliky, záněty slepého střeva, žaludeční vředy další nepříjemnosti.

A jaké z toho plyne ponaučení? Hubněte pomalu, ale jistě! Rychlé hubnutí totiž nikdy nevede k ničemu dobrému. Přinejmenším se můžete dočkat strašáku ve formě jojo efektu.

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook