Geloren - kloubní výživa pro psy

Přírodní kosmetika na oči

17.12.2017
Foto: pixabay.com

V moderním světě jsou lidské oči vystavovány velké řadě zatěžkávacích zkoušek. Každodenní práce u počítače, jízda autem, příliš vysoké životní tempo – to vše přispívá k tomu, že naše oči neskutečně trpí. Snížit únavu, které jsou naše oči vystavovány, je možné pomocí domácích vychytávek!

Balzám na oči z chrpových listů

Chrpové listy jsou prvním pomocníkem v boji proti unaveným očím.

Postup přípravy

Vezměte 40 gramů listů a zalijte je 1 litrem vařící vody. Směs nechte odstát 10 minut a poté odsajte přebytečnou tekutinu pomocí ubrousků či gázy. Dejte směs vychladnout, namočte ve vatových tamponcích a držte je na očních víčkách po dobu 10 minut.

Heřmánek jako spolehlivý pomocník

Heřmánek se používá jako kosmetický přípravek již od dávných dob. Výluh z heřmánku je velmi prospěšný zejména pro zarudlé a podrážděné oči.

Postup přípravy

3 polévkové lžíce heřmánku položte do smaltovaného hrnce a zalijte je převařenou vodou pokojové teploty. Směs zakryjte pokličkou a nechte odstát na 10 – 15 minut na vařící vodní páře. Posléze směs nechte vychladnout, sceďte, vyždímejte a přiložte na oči.

Bylinné obklady na oči

Obklady můžete na oči přikládat ráno i večer po dobu 5–10 minut.

Udržet přirozený lesk očí a očistit je od líčidel pomohou roztoky z lipového květu a heřmánku

Použijte 1 polévkovou lžíci bylinek na 1 sklenici vařící vody. Výluh nechte vychladnout do pokojové teploty, sceďte, namočte do něho vatové tampónky a držte je na očích po dobu 10 minut.

Na podrážděné a únavou postižené oči pomohou obklady z přeceděného čaje, mléka, máty, heřmánku, petržele či kopru

Vatové tampónky namočte do teplého roztoku (z čaje, mléka, máty, heřmánku, petržele či kopru) a vzápětí je přiložte na zavřená víčka. Nechte působit 1 – 2 minuty. Proceduru opakujte cca 3krát po sobě.

Kontrastní obklady z šalvěje vás zbaví kruhů pod očima

1 čajovou lžíci šalvěje zalijte ½ sklenicí vařící vody, nechte působit 10 minut, sceďte a rozdělte do dvou porcí – na teplou a studenou. Položte dva gázové tampónky do misky s teplou a studenou vodou. Přikládejte na oblast očí po dobu 10 minut střídavě teplé a studené obklady. Proceduru opakujte po dobu jednoho měsíce každý večer před spaním. Podobný efekt mají i obklady z heřmánku, kopru, chrpy, petržele a máty.

Oslnivé a zdravím zářící oči může mít každá z nás, a to bez drahých kosmetických přípravků! Bylinky jsou totiž naším zaručeným pomocníkem již odpradávna…

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook