Geloren - kloubní výživa pro psy

Pravda o zelené kávě – je vhodná k hubnutí?

24.9.2016
Foto: pinterest.com

V oblasti diet a hubnutí se na trhu neustále objevují nějaké novinky, které poblázní všechny, co lační po dokonalém těle. Jedním z výstřelků je i zelená káva, o níž se traduje, že pomáhá při redukci váhy. Je však zelená káva skutečně vhodná k hubnutí, nebo je to pouze další placebo, které z našich peněženek tahá peníze?

Stejně jako klasická černá káva, i  ta zelená pochází ze stromu kávovníku. Zrníčka se ale nepraží. Proto si zachovají mnoho kvalitních složek, které se jinak procesem pražení ničí. Mezi hlavní účinné látky, kvůli kterým je zelená káva vyhledávána k hubnutí, řadíme kyselinu chlorogenovou. Ta je důležitá při spalování tuků a velmi efektivně pomáhá při redukci váhy. Zelená káva obsahuje navíc i polymerické fenoly, které jsou silnými antioxidanty a silně podporují hubnutí. Antioxidanty zpomalují proces stárnutí buněk a zlepšují krevní cirkulaci. Toxiny a škodlivé látky jsou kvalitněji odváděny z těla ven, tělo se čistí a zbavuje se tuků rychleji.

Další důležitou složkou zelené kávy je i kofein, který tlumí chuť k jídlu. Pocit hladu se dostaví později, a váš denní přísun kalorií se tím pádem sníží. Díky tomu je zelená káva efektivním a přírodním spalovačem tuků a je odborníky doporučovaná jako přírodní přípravek k hubnutí.

Jak lze díky zelené kávě zhubnout?

Na českém trhu se zelená káva objevuje v mnoha variantách a je pouze na vás, který typ přípravy zelené kávy na hubnutí si zvolíte vy. Vybrat si můžete z mleté zelené kávy, která se připravuje stejně jako káva pražená. Stačí do hrnku nasypat 2 lžičky mleté zelené kávy a zalít je horkou vodou. Zelenou kávu na hubnutí zakoupíte také v celých zrnech. Díky domácímu mletí bude zelená káva bohatší na chuť i vůni. Nápoj ze zelené kávy je skvělým doplňkem pro hubnutí a získání nové energie a chuti do života. Podpořit své hubnutí můžete i kapslemi ze zelené kávy. Ty většinou kromě prášku ze zelené kávy obsahují také vitamíny a minerály, které dokonale podporují účinky zelené kávy.

Zbavte se přebytečného tuku

Aby měla zelená káva maximální efekt, je nutné ji podpořit zvýšenou fyzickou aktivitou. Při užívání zelené kávy odborníci doporučují začít s aktivním pohybem 30 minut po konzumaci. Pohyb by měl trvat alespoň 1 hodinu a měl by se pravidelně opakovat minimálně 4x týdně. Nutná je také vaše úprava jídelníčku. Omezte sladké nápoje i cukrovinky a zvyšte procento zastoupení ovoce a zeleniny. Jedině tak zelená káva projeví své nejlepší účinky, které budou při správném postupu a užívání znát již po několika týdnech.

Zkoušeli jste už zelenou kávu na podporu hubnutí, nebo jí příliš nedůvěřujete?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook