Geloren - kloubní výživa pro psy

Pozor na tato častá letní lákadla, přiberete po nich!

20.6.2017
Foto: 123rf.com

Léto je dokonalé období na grilování s přáteli nebo rodinou či scházení se u večerního drinku. Léto s sebou však přináší také mnoho lákadel, která nejsou pro ženy hlídající si svoji hezkou postavu příliš vhodná a zdravá. Na které dobroty si v létě dát pozor a raději jim neholdovat?

Džusy, limonády, sladká piva

Jdete si večer s kamarády posedět do svého oblíbeného podniku, kde si velmi často objednáte ovocné pivo nebo jiné oblíbené perlivé limonády? V 300 ml takové dobroty se ukrývá několik desítek kostek cukru a až 200 zbytečných kalorií. Navíc většinou za večer nesedíme pouze u jednoho takovéhoto drinku. Místo nich si příště dejte domácí ledový čaj nebo ovocný fresh.

Zmrzlina

Kdo by ji v létě nemiloval! Zmrzlina dokáže dokonale osvěžit a zahnat chuť na něco sladkého. V běžném nanuku se ale nachází okolo 150 kalorií a až 20 gramů cukru. Pokud máte zmrzlinu rádi, vyzkoušejte například sorbet ze 100 % ovoce nebo různé ovocné dřeně. Jsou plné přírodního cukru a uškodí vám mnohem méně. Navíc obsahují vitamíny a minerály z ovoce.

Grilované maso

Snažíte se odolávat grilovaným dobrotám, které si ráda užíváte na barbecue s přáteli? Že je grilované maso nezdravé a karcinogenní, to pro mnohé z nás není žádná novinka. Věděla jste ale, že v jedné grilované klobásce se ukrývá až 400 kcal a 20 % tuku? Pokud byste si rádi ugrilovali něco dobrého, vsaďte příště na plněné brambory, zeleninu nebo kuřecí prsíčka.

Omáčky a dochucovadla

Ke grilovanému masu patří omáčka, hořčice, tatarka nebo kečup, že? Ty ale neobsahují žádné tělu prospěšné ingredience. Pokud k masu nějakou omáčku zkrátka potřebujete, zkuste si ji vyrobit doma z čerstvých a zdravých surovin. Budete mít jistotu, že víte, co jíte.

Chipsy, křupky, popcorn

Při večerních posezeních se k pivu nebo limonádě hodí něco na „zobání“. Hospůdky však na svém nabídkovém listu většinou mají chipsy, popcorn, smaženou kukuřici, pražené ořechy, křupky, brambůrky a další velmi nezdravé dobroty, kde se v balíčku ukrývá až 500 kcal a až 40 % tuku. Takové mlsání není v žádném případě vhodné a už vůbec ne, pokud si jej dopřáváte ve večerních až nočních hodinách.

Dáváte si pozor při letních posezeních s přáteli, co jíte a pijete, nebo si raději užíváte léto a nějaká zbytečná kila a malé hříchy neřešíte?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook