Geloren - kloubní výživa pro psy

Pozor na největší chyby v oblékání

27.11.2017
Foto: 123rf.com

Příliš krátká nebo naopak dlouhá sukně, sportovní taška do divadla nebo šílená kombinace barev? To všechno a ještě mnohem víc je možné spatřit v ulicích. Říká se, že šaty dělají člověka, ale u některých kreací je těžké byť jen uvěřit vlastním očím. Podívejte se na největší chyby v oblékání a zkuste se jim raději vyhnout.

1) Špatné kabelky a tašky

Výběr kabelek a tašek může být trochu oříšek. Kabelka by měla doladit celkový outfit a nebýt hlavním a nepřehlédnutelným doplňkem. Dejte si také pozor na velikost kabelky anebo tašky. Rozhodně se velká kabelka ani taška nehodí do divadla a ke společenskému oblečení.

2) Střihy a nepadnoucí velikosti

Co se týče střihů a velikostí oblečení, každý kousek by vám vždy měl dokonale padnout. Žádný kousek oblečení by vás neměl škrtit, táhnout ani vám dělat nevzhledné faldy. To samé platí o větším a plandavém oblečení.

3) Špatná délka

Mezi velké chyby v oblékání patří také špatná délka. Ať už se jedná o délku sukní nebo šatů, délku rukávů sak nebo bund, špatná délka vám může přidat kilogramy, a dokonce také věk. Vždy volte rukávy, ze kterých může mírně koukat košile, zapomeňte na sako nebo bundu, kdy rukávy končí až u konečků prstů. Co se týče sukní a šatů, dlouhé a rovné si mohou dovolit spíše štíhlejší ženy, sukně do áčka jsou pak vhodné s délkou po kolena a podobně.

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

4) Kombinování barev

S barvami je to vcelku těžké, protože každému se líbí něco jiného. Všeobecným pravidlem je však pravidlo tří barev. Na sobě byste tak měla mít vždy maximálně tři různé barvy, zároveň je vhodné, aby třetí barva byla jen doplňková a nezabírala mnoho prostoru.

5) Neřešení oblékání

Mnozí oblečení neřeší, přitom je to první věc, kterou na nás druzí vidí a mnohdy podle toho soudí. Stejně jako vlasy i oblečení o druhém dost vypovídá. Nikdo přece nechce chodit ve špinavém, starém, zapraném a děravém oblečení. Jednou za čas obměňte šatník a staré věci vyhoďte. Opravdu si neberte šaty z prvních tanečních na svatbu kamarádky a na pracovní pohovor nechoďte ani v oblíbených manšestrových kalhotách, které jste nosila ještě na základce.

6) Problémy se silonkami

Co se týče nošení silonek, vždy je noste jen do uzavřené obuvi. Zapomeňte na silonky do sandál, otevřených lodiček a také nazouváků. Pokud máte krátkou sukni, tříčtvrteční kalhoty nebo šaty, absolutně zapomeňte na silonkové ponožky.

7) Nevhodné trendy

Trendy se velmi rychle mění, móda se neustále rozvíjí a často se také vrací věci, které byly moderní a oblíbené v minulosti. Je však nutné připomenout, že trendy věci nemusí vždy sednout každému. Vždy záleží na daném typu člověka, postavě, věku a také na tom, v čem se cítíte dobře.

8) Spodní prádlo musí sedět

Nepřizpůsobujeme výběr spodního prádla aktuálnímu outfitu? Oblékla jste si tílko se špagetovými ramínky? Rozhodně se pod něj nehodí kdejaká podprsenka, sáhněte po krajkované bralette. A nezapomínejte také, že pod bílými kalhotami jsou vzorované, krajkované a tmavé kalhotky moc dobře vidět.

Víte o dalších chybách v oblékání?

Michaela Michalíková

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook