Geloren - kloubní výživa pro psy

Potraviny pro krásné vlasy

19.8.2017
Foto: pixabay.com/cs

Vlasy byly odjakživa chloubou ženy. Pokud patříte mezi šťastné z nás, které byly obdařeny od přírody krásnými, hustými a na pohled zdravými vlasy, s péčí o ně si zřejmě nemusíte dvakrát lámat hlavu. Pokud k vám příroda naopak nebyla příliš štědrá, můžete si ke krásným vlasům dopomoci správnou výživou.

Nemusím připomínat, že vzhled vašich vlasů, nehtů a pleti je především vizitkou vašeho životního stylu. Pokud se budete pravidelně a zejména zdravě stravovat, budete mít dostatek odpočinku a pohybu, zcela jistě se to pozitivně podepíše nejen na vaší psychické stránce, ale zejména na té fyzické. Omezíte-li k tomu přísun alkoholu a cigaret a návraty z večírků nad ránem si budete dopřávat jen minimálně, uvidíte, že vaše vlasy budou méně vypadávat a celkově budou působit zdravěji, vaše nehty se nebudou lámat a vaše pleť konečně bude bez ošklivých pupínků!

Společně se tedy podíváme, s pomocí jakých druhů potravin se budete moci těšit z oslňujících a vitálních vlasů:

Losos

Losos je plný omega-3 mastných kyselin, které jsou pro zdraví vlasů velmi prospěšné. Pokud je vaše strava chudá na dané kyseliny, vaše vlasy i pokožka hlavy se stávají suchými a vlasy odmítají pokračovat ve svém růstu. Losos také obsahuje vitamín B12, bílkoviny a železo, které jsou pro zdraví vlasů rovněž velmi prospěšné.

Zelená zelenina

Zelená zelenina naplňuje vlasy životně důležitými prvky, jako jsou kalcium a železo. Rovněž obsahuje velké množství vitamínů A a C, které bývají považovány za přírodní kondicionéry. Za nejprospěšnější zeleninu pro zdraví a krásu našich vlasů je považována zejména brokolice a špenát.

Fazole

Fazole jsou plné bílkovin, železa a biotinu, který výborně podporuje růst vlasů. Biotin rovněž pomáhá zpevnit vlasy a předcházet jejich lámání.

Mrkev

Jestliže budete jíst mrkev každý den, vaše vlasy tím získají potřebnou vitalitu a lesk. Rovněž budou poddajnější a příjemnější na dotyk.

Mléčné výrobky

Nezapomínejte na konzumaci mléčných výrobků, jelikož různé jogurty a mléka vašim vlasům mohou vrátit dlouho zapomenutou sílu. A to vše díky ohromnému množství kalcia a bílkovin.

Mějte na paměti, že správná strava může být pro zdraví vašich vlasů mnohem prospěšnější než používání předražených kosmetických přípravků.

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook