Geloren - kloubní výživa pro psy

Potraviny podporující dlouhověkost

25.11.2017
Foto: pixabay.com

Kdo by nechtěl žít navždy nebo alespoň zpomalit stárnutí a dožít se ve zdraví vysokého věku? Podpořte své zdraví a dlouhověkost vhodnými potravinami, které můžete zařadit do každodenního jídelníčku. Budete překvapeni, co všechno správná strava dokáže.

Česnek

Milovníci česneku zajásají. Česnek totiž patří mezi nejzdravější potraviny. Kromě toho, že pomáhá proti nachlazení a stresu, je ideální potravinou, která podporuje dlouhověkost. Netoxikuje tělo, funguje jako prevence proti rakovině a posiluje imunitní systém.

Bylinky

Do jídelníčku rozhodně zařaďte čerstvé, ale také sušené bylinky. Vhodný je tymián, rozmarýn, oregano, a dále třeba bazalka nebo máta. Tyto aromatické bylinky obsahují zdravé esenciální oleje, podporují dlouhověkost a zamezují vzniku rakovinotvorných buněk.

Koření

Mezi nejzdravější koření patří pepř, skořice nebo například kurkuma. Tyto druhy koření fungují jako silné antioxidanty a můžete je zahrnout do každodenních pokrmů.

Houby

Oblíbené houby, které posilují organismus a obnovují imunitní systém, jsou hlíva ústřičná a japonské shiitake. Tyto houby si dopřejte alespoň jednou týdně. Kombinovat je můžete s luštěninami nebo rýží.

Med

Součástí výživného jídelníčku by měl být také med. Med má antibakteriální a antioxidační vlastnosti. Patří mezi nejpřirozenější a nejzdravější potraviny, které existují. Dopřejte si jej třeba s ovocem nebo jím doplňte ranní sladkou snídani.

Čokoláda

U čokolády rozhodně platí, že čím větší procento kakaa, tím lépe. Hořká čokoláda zažene chuť na sladké, a navíc působí blahodárně na zdraví a také na mysl a psychickou pohodu. Když máte chuť na čokoládu, dopřejte si jeden čtvereček kvalitní hořké čokolády.

Cibule

Stejně jako česnek působí skvěle na zdraví také cibule. Ta zabíjí bakterie, které způsobují záněty a další nemoci. Lidé, kteří špatně tráví syrovou cibuli, ji můžou konzumovat v jiných pokrmech, popřípadě povařenou, například v polévce nebo v omáčce.

Ovoce

Mezi nejvhodnější ovoce patří jablka, pomeranče a červené grepy. Skvělou volbou je také červené ovoce, například jahody, maliny, černý rybíz, brusinky nebo červené hrozny. Toto ovoce je antioxidační a pomáhá správné krvetvorbě.

Ryby a mořské řasy

Do jídelníčku byste měli zařadit také ryby. Ideální je konzumujte alespoň jednou až dvakrát týdně. Ryby a mořské řasy obsahují omega-3 mastné kyseliny a pomáhají nejen proti rakovině, ale léčí také deprese.

Zázvor

Z kořene zázvoru si můžete připravit skvělý čaj nebo limonádu. Čerstvý zázvor můžete přidat také do vaření nebo do pečení. Zázvor je antioxidační a působí jako prevence proti onemocnění srdce. Mimo jiné působí proti nevolnostem a zvracení, podporuje trávení a je velkým pomocníkem při hubnutí.

Zelený čaj

Zelený čaj má podobně silné účinky jako zázvor. Dodá vám energii, zlepší náladu a působí proti rakovině. Právem patří mezi dlouhověké potraviny a dopřát byste si měli alespoň jeden až dva hrnky zeleného čaje denně.

Dopřáváte si tyto potraviny pravidelně?

Michaela Michalíková

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook