Geloren - kloubní výživa pro psy

Potraviny, které ničí mužské spermie. Nejí je váš partner?

23.3.2017
Foto: 123rf.com

Sojové maso je sice chutné, ale může způsobovat neplodnost. Ústřice jsou afrodiziakem, ale zároveň zpomalují spermie. Ale existují i další potraviny, které ničí mužské spermie, a mužská plodnost tak klesá. Podívejte se, kterým potravinám se raději vyhnout, a vyřešte s partnerem problém jeho možné neplodnosti.

1) Konzervy jsou zlo

Většina konzerv v dnešní době bohužel obsahuje látku BPA. Ta udržuje jídlo konzervované, ale má neblahý vliv na lidský organismus. Tato látka je nevhodná pro muže, kteří se snaží zplodit potomka, protože zpomaluje a ničí mužské spermie. Jednoznačně lepší alternativou jsou mražené produkty a nejvhodnější pak potraviny čerstvé.

2) Nepříjemné účinky sóji

Je vědecky potvrzeno, že nadměrná konzumace sójových produktů působí negativně na plodnost. Sója je sice chutnou a zdravou náhradou masa a mléčných výrobků, ale obsahuje přírodní chemické látky, které poškozují spermie. Jedná se o obsah fytoestrogenů, které napodobují ženské hormony. Ty snižují rychlost a také počet spermií.

3) Cukr a jeho nepříjemné účinky

Sladkosti, dezerty, zákusky, čokoláda a další potraviny, které obsahují cukr, nejsou vhodné, protože cukr působí negativně na lidský organismus, zpomaluje metabolismus a nabourává imunitní systém. Cukr snižuje schopnost produkovat bílé krvinky, a následkem je menší tvorba spermií a problémy s plodností.

4) Afrodiziakální ústřice

I když jsou ústřice vyzdvihovány kvůli svým afrodiziakálním účinkům, mohou obsahovat také parazity a toxické látky z oceánu. Ústřice mohou být vlastně jedovaté. Nemusíte se jim vyhýbat úplně, ale dopřejte si je v omezeném množství a rozhodně se jimi nepřejídejte.

5) Lékořici jen v malé míře

Lékořice obsahuje také fytoestrogeny, které mají vliv na tvorbu spermií. Konzumací této léčivé rostliny v jakémkoliv stavu, ať už v bonbonech, čajích nebo potravinových doplňcích se u mužů snižuje množství testosteronu a kromě klesajícího libida klesá také plodnost.

6) Přebytek mléčných produktů

Chuť na sex negativně ovlivňují také mléčné produkty. Nejvíce se na mužské touze a plodnosti projeví přemíra konzumace sýrů, zmrzliny zakysané smetany, kravského mléka a další. Mnohem lepší volbou jsou rostlinná mléka, popřípadě produkty z bio kozích a ovčích produktů.

7) Dejte sbohem alkoholu

V mnohých případech sice alkohol navodí příjemnou atmosféru a uvolňuje, ovšem častá konzumace alkoholu je spíš na škodu. Alkohol negativně ovlivňuje nejen zdraví, ale také plodnost. Čím víc muž pije, tím míň spermií tvoří a zároveň jsou tyto spermie velmi pomalé a nekvalitní.

8) Stop kolovým nápojům

Pokud se snažíte o potomka, zapomeňte na kofein. Kofein snižuje rychlost a také počet spermií. Kolové nápoje rozhodně nepatří ke zdravému životnímu stylu. Snažte se je tedy omezit na minimum.

Znáte další potraviny, které ničí mužské spermie?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook