Geloren - kloubní výživa pro psy

Pomoc od bylinek, kterou byste nečekali

3.9.2016
Foto: 123rf.com

Léčivé rostliny mají mnohdy až kouzelnou moc. Dokážou nám ulevit od bolesti, urychlit hojení, a dokonce i zlepšit náladu. Jejich využití je opravdu široké. Bylinky se nám můžou hodit v kosmetice, v medicíně, v gastronomii, ale také při hrátkách s magií… Podívejte se s námi, na co se která bylinka používá.

1) Bílá šalvěj

Této bylince se přezdívá indiánská šalvěj. V minulosti sloužila k čištění prostor a k vykuřování energeticky zatížených míst. O bílé šalvěji se říká, že její kouř předává moudrost a duševní bystrost. Zkuste si bílou šalvěj usušit, svázat a sušený svazek zapálit v místě, kde vám není úplně nejlépe. Najednou se vám bude lépe dýchat a prostor bude čistý, svěží a příjemný.

2) Fialka

Fialka je rostlinou pěstovanou po celém světě. Nejúčinnější je při vnitřním použití. Ideální je v podobě sirupu, který se hodí k léčbě chřipky, kašle nebo nachlazení. Fialkový čaj ulevuje také od bolesti svalů i od bolesti hlavy.

3) Eukalyptus

Eukalyptus je typický svou osvěžující mentolovou vůní. Je to bylinka, která dokáže očistit místnost i dům od negativní energie. Stejný účinek má na člověka, naši duši dokáže zbavit všech negativních vlivů. Ideální je jako olejíček do koupele, který smyje všechny duševní a emocionální boje.

4) Vojtěška

Vojtěška bývá často označována za „matku všech rostlin“. Má dlouhé a pevné kořeny, je bohatá na vitamíny a minerály a obsahuje samé zdravé látky. Pomáhá při závratích, nevolnosti, problémech s močovými cestami a trávicím ústrojím. Snižuje cholesterol a přináší rovnováhu těla a duše.

5) Levandule

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Levandule je bylinou vztahů. Do mezilidských vztahů přináší lásku a mír. Dokáže zmírnit depresi a zklidňuje naše tělo i mysl. Vůně levandule podporuje dobrý spánek a tiší migrénu. Oceníte ji hlavně jako náplň do polštáře. Pokud máte doma usušenou snítku levandule, měla by vám přinést oddanost, rodinný klid a věrnost.

6) Santalové dřevo

Silná vůně santalového dřeva je opravdu magická. Zvyšuje fyzickou i duševní sílu, zbystřuje šestý smysl, otvírá třetí oko a pomáhá při meditaci. Santalové dřevo dokáže zklidnit mysl a připravit tělo na příjemné prožitky. Ideální je olej se santalovým dřevem. Ten dokáže vyrovnat čakry a umožnit proudění pozitivní energie.

7) Kapradina

Věděli jste o léčivých účincích kapradiny? Patří mezi nejstarší rostliny na světě. Dokáže zmírnit horečku, kašel i zápal plic nebo astma. Je také velkým pomocníkem při hojení spálenin nebo řezných ran.

8) Tymián

Mezi oblíbené bylinky patří také tymián. Je typický svou silnou vůní a pomáhá hlavně při problémech s dýchacími cestami. Dokáže snížit riziko vzniku rakoviny a poskytuje úlevu při problémech se suchou pletí, lámavými vlasy a také s otoky. Tymiánový olej do koupele dokonale zklidní nervový systém.

Věříte v sílu bylinek? Na které z nich nedáte dopustit?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook