Geloren - kloubní výživa pro psy

Pět tipů, jak si zpříjemnit ranní vstávání

10.10.2016
Foto: 123rf.com

Rána bývají krušná. Hlavně v případech, kdy se řadíte spíše k sovám než k ranním ptáčatům. O to horší je, když vás místo slunce vítá černočerná tma a plískanice k tomu. Naštěstí tu je pár triků, jak si ráno trochu zpříjemnit!

Ten pocit známe velmi dobře. Večer doděláváte resty a ráno se probouzíte zcela vyčerpaná, se zarudlýma očima a na budík byste si nejraději vzala kladivo. Bohužel, ať chceme nebo ne, svět se točí podle skřivanů a v nejbližší době nás asi žádná změna nečeká. I v případě, že by byl váš zaměstnavatel lidumil a posunul vám pracovní dobu, pořád jsou tu děti, které je potřeba odvést do školy, a manžel, který se bude v ranním shonu dožadovat snídaně a tvrdit vám, že neví, kam že jste mu položila tu košili, i přesto, že bude pověšená přímo před jeho očima.

Ráno se zkrátka bez vás neobejde, i kdybyste sebevíc chtěla. Pokud ovšem nechcete udělat experiment, jak by vypadala vaše malá domácí apokalypsa.

Jenže co s tím? Ráno je přeci nejdůležitější součástí celého dne. A na tom, jak se vyvede, mnohdy závisí i průběh celého dne.

Řešení je jednoduché. I když ranní vstávání zkrátka nevymažeme, několika kroky můžeme přispět k tomu, aby pro vás byla trochu více snesitelná.

A jaké konkrétní kroky to jsou?

Zamyslete se nad melodií vašeho budíku

I přesto, že se vám tato rada může zdát být velmi banální, buďte si jistá, že pokud váš budík připomíná spíše hlásič požáru, a vy se do každého dne probouzíte s divokým trhnutím, nejedná se o to pravé. Místo toho vsaďte na jemné melodie, které netrhají uši a vyzvání v přiměřené hlasitosti. Probudit vás může i vaše oblíbená píseň.

Probuzení jste nějak zvládla, ale co dál?

Uvidíte, že vaše ráno bude mnohem lepší, když si dopřejete šálek dobrého čaje, nebo kávy. Můžete volit z nejrůznějších ovocných i bylinných směsí, takže si vybere opravdu každý. Na svůj ranní nápoj si můžete vyhradit speciální hrníček a vytvořit si tak každodenní rituál. Nápoj pijte přiměřeně rychle a snažte se vychutnat si jeho chuť.

Pohyb

Pokud jste ochotná si trochu přivstat, vsaďte na ranní běh, nebo cvičení jógy. V době, kdy většina lidí ještě spí, je všude božský klid, díky kterému máte možnost se ponořit do vlastních myšlenek. Uvidíte, že tento ranní rituál si oblíbíte natolik, že se budete těšit na každé nové ráno.

Snídaně

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Ne každý je hned po vstávání schopen něco sníst, ale měla byste se o to alespoň pokusit. Pro dobrý start do nového dne je vhodné ovoce a nejrůznější obilné kaše, které vám dodají energii a potřebnou vlákninu. Vsadit můžete jak na instantní verze, tak na ty poctivě domácí. Také si můžete předem připravit svoji vlastní směs cereálií, které můžete libovolně měnit.

Hudba

Proti pošmournému počasí a ponuré náladě funguje i poslech hudby. Proč nezačít ráno s tlumenými španělskými rytmy, které vám připomenou vaši letní dovolenou u moře? Nezapomínejte, že poslech oblíbené hudby vám zvedne náladu více, než hlasatel rádia, který vás informuje o zvyšování daní.

Asi není příliš reálné spoléhat na to, že se z vás jakožto sovy záhadně stane skřivan. Pokud však existují možnosti, jak si svoji nejméně oblíbenou část dne trochu vylepšit, rozhodně jděte do toho!

Rána totiž mohou být trochu více, než jen nutné zlo.

Kateřina Umová

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook