Geloren - kloubní výživa pro psy

Nesnášíte prášky? Těchto 5 přírodních léků vám pomůže s bolestí

5.8.2017
Foto: 123rf.com

Bolí vás hlava nebo v krku? Pak vězte, že nemusíte ihned sahat po tabletkách a prášcích. Léky na bolest můžete najít i v přírodě. Pokud jste odpůrci chemických léků a tišitelů bolesti, pak si přečtěte náš dnešní článek, ve kterém se dozvíte 5 tipů na přírodní pomocníky proti bolesti. Mnohé z nich máte běžně ve své lednici.

Zázvor

Zázvor se používá pro léčení zánětů již po staletí. Tento lék k nám přišel z Asie, i v Indii je však používán jako základní léčivo. Zázvor dokáže velmi účinně nahradit aspirin, pomůže vám utišit bolest, zbavit se zánětů i nachlazení, rýmy nebo chřipky. Mezi další účinky zázvoru patří podpora trávení, prevence proti chřipce, rakovině i rýmě, a navíc má zázvor i afrodiziakální účinky. Abyste mohli využít léčebné účinky zázvoru, připravte si z něj čaj tak, že na struhadle nastrouháte najemno 1,5 cm zázvoru, který zalijete horkou vodou a necháte 12 minut louhovat. Čaj je poměrně pikantní, pro zjemnění můžete použít med, skořici nebo hřebíček.

Rakytník řešetlákový

Z rakytníku se využívají jeho oranžové plody, které obsahují velké množství vitaminu C, antioxidanty, vitamin A a další spoustu zdraví prospěšných látek. Díky rakytníku můžete posílit svou imunitu, je tedy vhodné jej užívat v období viróz, angín, chřipek a nachlazení. K tomu navíc tlumí záněty v těle, je užitečný při rekonvalescenci, pomáhá při léčbě žaludku a zlepšuje kardiovaskulární systém. Rakytník můžete užívat ve formě šťávy z jeho plodů, sirupu, rakytníkového oleje nebo i jako čaj.

Hřebíček

Bolest zubů je jedna z nejhorších bolestí, které mohou vaše tělo postihnout. Ve své kuchyni však můžete sáhnout po hřebíčku, který bolest zubů účinně tlumí. Stačí vložit do úst pár kousků hřebíčku a žvýkat. Látky v něm obsažené začnou rychle účinkovat a bolest zmírní. Hřebíček je vhodný také pro utišení bolesti hlavy. Stačí nadrtit 5 kousků hřebíčku, vložit prášek do čistého kapesníku a inhalovat vůni vždy, když vás bolí hlava. Hřebíček vám rychle díky jeho ochlazujícím a protibolestivým vlastnostem pomůže.

Kurkuma

Toto exotické koření možná není v každé domácnosti, je ale také výrazným pomocníkem při bolesti, zejména kloubů a kolen. Kurkuma působí protizánětlivě, potlačuje bolest a ulevuje pacientům. Pokud trpíte artritidou či revmatickými chorobami a vaše bolesti jsou silné a vytrvalé, zkuste kurkumu. Kurkumin obsažený v kurkumě působí jako silný antioxidant, pomáhá zpomalit vývoj nemoci, která je původcem bolesti. Stačí si denně zamíchat do jídla 1/4 lžičky kurkumy nebo si z ní udělat zázvorovo-kurkumový čaj.

Máta

Máta se využívá nejčastěji pro úlevu od bolesti hlavy, proti nachlazení a horečce. Dokáže však i utišit křeče při zažívání. Stačí vám hrníček mátového čaje a bolest začne ustupovat. Je prokázáno, že máta pomáhá i s bolestmi zubů. 3 minuty kloktejte čaj z máty a pak polkněte. A jak je nejlepší připravovat mátový čaj? Lístky nechte usušit, pak je půl hodiny vařte. Odvar nechte vychladnout a pak pijte. Jeden hrnek by měl působit stejně jako aspirin.

Pozor: Trápí-li vás velké bolesti nebo jste-li těhotná, určitě přírodní léčbu konzultujte s lékařem!

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook