Geloren - kloubní výživa pro psy

Nepříjemná tchýně. Jak s ní vyjít?

9.10.2017
Foto: 123rf.com

Málokterá žena má to štěstí, že dokáže skvěle a bez jediného problému vycházet se svojí tchýní. Některé tchýně jsou totiž velmi kritické, útočné nebo urýpané, až se zdá, že s nimi zkrátka nikdy nenajdete společnou řeč. Abychom vám život s nepříjemnou tchýní alespoň trochu usnadnili, dáme vám dnes 5 tipů na to, jak s tchýní vyjít.

Nekritizujte

Stále mluvíte o tom, že vás jeho maminka neustále navštěvuje, že si na něco stěžuje a pořád vás v něčem opravuje? Pokud to nebude nutné, zkuste si příště kritiku vaší tchýně nechat jen pro sebe a raději si s vaším partnerem popovídejte o tom, jaká byla jeho maminka, když byl ještě malý, nebo jaké bylo její manželství. Možná se vám otevřou oči, dozvíte se mnoho nových věcí, které ji změnily, a proto se možná teď chová tak, jak se chová. Váš partner si bude určitě radši povídat, než poslouchat samé nářky.

Pochvalte

Možná se vám to zdá jako nadlidský úkol, ale zamyslete se. Už jste vaši tchýni někdy v něčem pochválily? Jestliže se vám líbí, jak má zařízený dům, jak srší elánem, jak dobrý uvařila oběd nebo jak hezky se stará o vaše děti, řekněte jí to! Nálada se o 100 % zlepší a určitě jí uděláte radost. Možná se jednou malou pochvalou dají prolomit několikaleté ledy. Pochvala nikdy nesmí být nucená, vaše tchýně musí cítit, že to myslíte vážně.

Zkuste spolupracovat

Ani do tohoto bodu se vám asi ze začátku nebude chtít, ale spolupráce je vždy lepší než boj. Nemusíte spolu nutně trávit každé druhé odpoledne u pečení sušenek nebo klábosení u kávy. Zkuste se tchýni jen čas od času nabídnout, že ji doprovodíte na nákup nebo pomůžete s výběrem halenky. Vaše tchýně je také jenom člověk, svou shovívavostí jí prokážete, že jste ochotná spolupracovat a ne se jen v jednom kole přít.

Na nic si nehrajte

Nikdy se před vaší tchýní nepřetvařujte. Dala by vám to vypít dvojnásob. Pamatujete, jak jste se musela tvářit vesele na její hloupé dárky nebo nápady? Minimálně váš partner by musel poslouchat, co si doopravdy myslíte, což jej staví do situace, kdy si musí vybrat mezi vámi a svou matkou. A věřte, to žádný muž nechce. Neustálé předstírání vás navíc vysiluje mnohem více, než si myslíte. Zkuste se osvobodit a prostě rozumně řekněte, co se vám líbí a co ne.

 Zajímejte se

Každou ženu potěší lichotka nebo pozornost. Vaši tchýni tím více. Proto jí v rámci udržování dobrých vztahů občas zkuste říct, že ty šaty jí opravdu sluší, zda trochu nezhubla, přineste jí květinu nebo její oblíbený zákusek. Péči a starost můžete vyjádřit také telefonátem či prostým zájmem o to, jak se jí daří, nebo nabídkou pomoci s jakoukoliv maličkostí. Ukažte zkrátka vaší tchýni, že nejste žádná sobecká potvora, která se stará jen o to, aby měla jejího syna na své straně.

Jaké triky platí na vaši tchýni?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook