Geloren - kloubní výživa pro psy

Neobyčejné užití obyčejných věcí – vazelína

20.12.2015
Foto: pinterest.com

V minulosti byla vazelína „všelékem“. V dnešní době se jí spousta lidí vyhýbá, protože se o ní mylně traduje, že obsahuje ropu a je zdraví škodlivá. Ve skryté podobě ji ale najdete téměř všude – v krémech na nohy a ruce, v krémech proti vráskám i v dekorativní kosmetice. Odborníci se shodli na tom, že v mnohých produktech může být prospěšná a vítaná. Podívejte se s námi na tipy, jak ji použít ve vaší domácnosti.

Na jemné a vláčné rty

Pokud vám právě došel jelení lůj a nemáte po ruce ani lesk na rty, můžete použít obyčejnou vazelínu. Ta uleví vašim popraskaným rtům, odstraní také poškozenou kůži a navíc ji můžete použít i jako hydratační krém.

Zasekl se vám prsten na prstě?

Určitě se vám už také někdy stalo, že jste si na prst daly prsten a ten nešel sundat. Ani s pomocí vody a mýdla. Vyzkoušejte vazelínu! Prsten pak z prstu sklouzne skoro sám.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

První pomoc v zimě

Vydaly jste se na zimní procházku a zapomněly se doma natřít krémem? Nezoufejte, škody, které vítr a mráz nadělaly na vaší tváři, snadno a rychle napraví vazelína. Stačí ji nanést na popraskaný obličej a na místa, kde vás to pálí. Bolest a suchá kůže za pár okamžiků zmizí.

Dokonalá manikúra

Pokud si doma chcete udělat manikúru, která bude vypadat jako od profesionálů, použijte vazelínu. Naneste si ji kolem nehtů a pak si můžete nehty klidně lakovat, aniž byste se bály, že lak bude všude kolem. Po nalakování stačí jen místo kolem nehtu přetřít vatovým tampónkem a díky vazelíně se zbavíte přebytečného laku.

Když vám dojdou stíny

Pokud vám právě došly vaše oblíbené oční stíny, nezoufejte. Vyrobte si za pár minut vlastní! Stačí, když smícháte lžičku vazelíny a potravinářského barviva. Oči si pak můžete namalovat běžným způsobem. Podobně si můžete vytvořit i rtěnku anebo make-up.

Jak pečovat o koženou bundu

Už nikdy nebudete potřebovat drahé prostředky na kůži a její impregnaci. Postačí vám obyčejná vazelína. Vetřete ji do kůže, zbytek setřete a bunda bude jako nová.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Jak usměrnit obočí

Máte divoké obočí, které ne a ne držet tak, jak byste si přály? V tom případě použijte vazelínu. Vetřete ji do obočí a to pak učešte malým kartáčkem. Nejenže tak své obočí usměrníte, ale bude také krásně lesklé a zdravé. Další tipy, jak na krásné obočí, najdete zde: http://kralovstvizen.cz/ctyri-kroky-k-dokonalemu-oboci/.

Barvení vlasů bez barvy všude kolem

Barvíte si vlasy vlastnoručně? Abyste zabránily tomu, že barva bude nejen na vašich vlasech, ale také uších, krku a čele, před barvením si podél vlasů naneste vazelínu. Když barva steče, zachytí se na vazelíně, kterou pak lehce setřete.

Vazelínu seženete v každé lékárně a také v drogerii. Pomůže vám nejen v kosmetice a lékařství, ale také v domácnosti nebo při práci na zahradě.

Máte doma vazelínu a používáte ji, nebo se jí vyhýbáte?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook