Geloren - kloubní výživa pro psy

Neobyčejné užití obyčejných věcí – roličky od toaletního papíru

22.4.2016
Foto: pinterest.com

Také se vám doma hromadí roličky od toaletního papíru? I když už byla vymyšlena metoda, jak vyrobit roličku, kterou je možné spláchnout nebo rozpustit ve vodě, spousta z nás pořád kupuje ty nerozložitelné. Ale co kdybychom vám řekli, že z této velmi praktické věci se můžete radovat? Podivili byste se? Dejte se do čtení a zjistěte, co všechno se z roliček dá vytvořit.

1) Rychlé pouzdro na nůž

Stačí sešlápnout roličku a jeden konec zalepit izolepou. Tím vytvoříte skvělé pouzdro na nůž, který si s sebou berete například na houby. Na větší nože vám stejně dobře poslouží rolička od papírových utěrek.

2) Záchrana pro šňůry od elektrospotřebičů

Pokud se vám šňůry pod počítačem nebo v kuchyni u elektrických spotřebičů neustále zamotávají do sebe, nezoufejte, máme pro vás radu! Stačí, když šňůru poskládáte a poté zasunete do roličky od toaletního papíru.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

3) Vlastnoručně vyrobená mucholapka

Otravují vás mouchy nebo komáři? Vytvořte si vlastní mucholapku. Stačí, když roličku od toaletního papíru omotáte izolepou tak, aby byla lepivá strana venku. Výrobu mucholapky značně zjednoduší oboustranná izolepa. Poté už stačí výrobek jen pověsit na vhodné místo.

4) Uchovávání důležitých dokumentů

Věděli jste, že důležité dokumenty můžete srolovat a vsunout do roličky od toaletního papíru nebo papírových utěrek? Listiny se tak nepomačkají a zůstanou čisté. Navíc je nemusíte přehýbat a zbytečně skládat.

5) Hračka pro křečka

Zkuste dát svému křečkovi do klece několik roliček od toaletního papíru a uvidíte, jak své zvířátko potěšíte. Křečci budou prolézat roličkami a můžou si s nimi i různě hrát. O zábavu máte postaráno – a nejen vy!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

6) Stojánek na tužky

Stačí roličky od toaletního papíru poskládat do nižší krabice a poté krabici dle vlastní fantazie dozdobit. Tím vytvoříte originální stojánek na tužky. Můžete je také rozdělit na propisky, pastelky a fixy, díky roličkám tento systém snadno udržíte.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

7) Vyrobte si obraz

Není nic jednoduššího, než roličky od toaletního papíru rozstříhat a vzniklé kruhy nebo pásky pak různě slepit. Z nich pak můžete jednoduše a rychle vytvořit originální obraz. Mimo jiné můžete roličky i nabarvit nebo jinak dozdobit, například třpytkami nebo barevným lakem.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

8) Ozdobné krabičky

Toaletní roličky můžete také poskládat jako malé dárkové krabičky. Stačí, když založíte jejich konce dovnitř a poté je zalepíte například izolepou. Nebo je můžete zkusit sešít sešívačkou, případně i na šicím stroji. Uvidíte, že tyto přírodní krabičky ještě někomu můžou udělat radost.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

9) Ideální papír na podpal

Roličky od toaletního papíru jsou také výborným pomocníkem při zatápění v kotli nebo v krbu. Můžete si je nastříhat a vytvořit tak z nich malou sypkou směs, která vám pomůže zapálit jakýkoliv oheň. Navíc si z nich můžete vyrobit i brikety. Stačí roličky vycpat malými kousky roztrhaných novin.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

10) Úschova látek a provázků

Pokud vám zbyly malé kousky látek, zasuňte je do roliček od toaletního papíru. Na roličku můžete také nalepit nebo nacvaknout kousek látky, abyste rychle věděli, jaká látka je uvnitř. Mimo jiné můžete v roličkách uchovávat i různé provázky, nitě nebo zipy.

Věřili byste, že je tolik možností, jak roličky od toaletního papíru využít? Máte také nějaký tip, který bychom mohli vyzkoušet?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook