Geloren - kloubní výživa pro psy

Neobyčejné užití obyčejných věcí – kolíčky na prádlo

4.2.2016
Podložka

Každý z nás má určitě doma kolíčky na prádlo. Kromě toho, že nám pomáhají při věšení prádla, mají ale spoustu dalších využití. Věděli jste, že z nich můžete vyrobit různé dekorace, držáky, podložky a dokonce i květináč? Inspirujte se originálními nápady.

1) Kolíčky rozeberte na dřívka a ty pak k sobě slepte. Vyrobíte tak krásnou a ještě k tomu praktickou podložku pod horké hrnky nebo konvičku.

2) Vyrobte svým dětem nebo partnerovi originální rybu, která přináší vzkaz. Potřebujete k tomu jen kolíček, barvy a na ploutev například tvrdou lepenku. Pokud chcete větší rybu, slepte k sobě dva kolíčky.

Ryba

Foto: pinterest.com

3) Pokud chcete své děti naučit lépe počítat, vyrobte jim tuto hru. Na barevné kolíčky nalepte příklady a nechte děti připnout je ke správnému výsledku.

Počítací hra

Foto: pinterest.com

4) Chcete originální zrcadlo? Nalepte na jeho rám kolíčky! Pak si k zrcadlu můžete připnout různé fotky, poznámky a vzkazy.

Zrcadlo

Foto: pinterest.com

5) Marně řešíte, jak popsat bylinky v květináči? Využijte k tomu kolíčky na prádlo. Stačí, když kolíček připnete na dřevěnou tyčku a napíšete na něj název bylinky.

Popisky bylinek

Foto: pinterest.com

6) Z kolíčků na prádlo můžete vyrobit i krásnou dekoraci. Stačí, když je slepíte k sobě nebo rozdělíte na dřívka, která můžete různě seskládat a slepit. Vzniklé kolíčkové kolo můžete použít jako svícen.

Svícen

Foto: pinterest.com

7) Z kolíčků můžete vyrobit i fotovýzdobu. Stačí vám starý rám z obrazu, špagát a kolíčky. A co musíte udělat na závěr? Připnout své oblíbené fotografie!

Fotografie připnuté kolíčkami

Foto: pinterest.com

8) Napadlo by vás, že z kolíčku jde vyrobit i věšák na utěrky nebo ručníky? Stačí, když kolíčky nalepíte na kousek dřeva. Tento věšák můžete využít i na šátky nebo šály.

Kolíčky jako věšák

Foto: pinterest.com

9) Máte kreativního ducha a rádi malujete? Vyrobte si z kolíčků mini malířský stojan. Na stojan vám budou stačit dva kolíčky, které musíte rozebrat a poté slepit. Viz obrázek.

Kolíček na obrazy

Foto: pinterest.com

10) Milovníky mimoňů pak potěšíte tím, že kolíčky nabarvíte a nazdobíte jako oblíbené postavičky. Pomocí takto upravených kolíčků můžete dozdobit dětský pokoj nebo je použít na připnutí vzkazů.

Mimoňové

Foto: pinterest.com

Napadá vás nějaké další použití kolíčků na prádlo?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook