Geloren - kloubní výživa pro psy

Neobyčejné použití obyčejných věcí – lak na nehty

6.10.2015
Foto: pinterest.com

Věděli jste, že lak na nehty může sloužit i jiným účelům, než je zkrášlování ženy? Inspirujte se jeho použitím v domácnosti, ve svém šicím koutku i při dalších opravách v domě či garáži.

Užití v domácnosti

Značkování

Barevným lakem si můžete doma označit nastavení sprchy – už nikdy si pak nespletete studenou a teplou. Případně si můžete označit, kde je ideální teplota, kterou se rádi sprchujete. Udělat značku si můžete také v kyblíku nebo odměrce, kde značka chybí nebo je špatně vidět.

Proti rozmazání

Důležité informace, například na štítku s léky, nápisy na elektronických přístrojích a další, které se časem mohou smazat, můžete zafixovat bezbarvým lakem. Místo jemně přetřete a nechte zaschnout. Nápis tak nezmizí, ani když se na něj dostane voda.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Lepení obálek                      

Taky tak neradi olizujete obálky? Zkuste na spodní stranu obálky nanést trochu bezbarvého laku na nehty a obálku zalepte. Věřte, že tato obálka už se jen tak neodlepí.

Chraňte svou bižuterii

Nejhorší je, když si člověk koupí levný, ale krásný kousek bižuterie a ta začne časem černat. Zabraňte tomu tak, že jej natřete bezbarvým lakem a necháte pořádně zaschnout. Vaše šperky pak dlouho vydrží jako nové.

Užití v šicím koutku

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Navlékání nití

Také se vám stává, že se nemůžete trefit nití do malého ouška jehly? Zkuste konec nitě protáhnout štětečkem od laku. Poté nechte zaschnout a chvíli převalujte mezi prsty. Nit bude tak tvrdá, že už ouškem jehly snadno projde.

Ochrana proti párání

Pokud se vám páře spodní okraj trička, nezapracovaná sukně nebo další části vašeho oblečení, vyzkoušejte bezbarvý lak. Naneste jej na problémové místo a počkejte, až zaschne.

Oko na punčoše

Tato rada je velmi oblíbenou a již dlouhou dobu používanou. Malé očko na punčoše zkuste zakápnout bezbarvým lakem, očko se tak zastaví a přestane trhat. Vydrží dokonce i praní v ruce!

Užití při opravách

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Oprava brýlí

Pokud jste si neopatrným zacházením brýle poškodili, zkuste to napravit bezbarvým lakem. Malou prasklinu můžete slepit tím, že obě části brýlí natřete bezbarvým lakem a poté slepíte k sobě. Lak udrží sklo pohromadě překvapivě dlouhou dobu.

Oprava lakovaných předmětů

Z laků si dokonce můžete namíchat i potřebný odstín barvy. Můžete tak poté opravit lakované lodičky, kabelku nebo další doplňky, které máte poškozené.

Ochrana karosérie před rzí

Nikdy jsem nevěděla, proč mi přítel krade laky, které už nepoužívám a chci je vyhodit. Nyní už to však vím! Lakem se totiž dají opravit malá potlučená místa na autě. Zároveň se dá zabránit rezivění karosérie.

Utěsnění volných vrutů

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

A lak oceníte i při upevňování úchytek na nábytku. Pod úchyt kápněte trochu bezbarvého laku, vrut zašroubujte a nechte zaschnout. Úchytky se vám už ani nehnou – natož aby se samy odšroubovaly!

Věděli jste, na co všechno se dá lak použít? Máte s některým z těchto triků vlastní zkušenost?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook