Geloren - kloubní výživa pro psy

Nenechte zimu ničit vaše vlasy!

6.12.2015
Foto: 123rf.com

Přechod z chladu do přetopených místností, nošení čepic – to jsou hlavní důvody, proč byste měla svým vlasům v zimě dopřát mimořádnou péči. Co tedy dělat, aby vaše vlasy byly krásné i v chladném období?

Pokud máte vlasy namáhané tepelnými úpravami či barvením, určitě jste s příchodem zimy pocítila změnu. Může se stát, že vaše hříva je najednou bez lesku a sušší. Začněte proti těmto projevům bojovat následujícími tipy – a zima na vás bude krátká!

Kromě péče zevnitř potřebují vlasy i péči zvenku. Zkuste bezoplachový kondicionér, ten vytvoří ochrannou vrstvu, která zmírní následky nízkých teplot. Nezapomínejte vlasům dopřát 1x týdně masku, ať už zvolíte kupovanou či domácí, vaše vlasy vám to vrátí v podobě jejich lesku.

Za vyzkoušení stojí tyto masky:

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Majonéza:

Možná se vám nechce věřit, ale když majonézu nanesete na vlasy a zabalíte je do igelitové fólie na 15 minut, získají zpět svůj lesk. Nezapomeňte majonézu dobře opláchnout a dopřát vlasům další dávku hydratace kvalitním šamponem.

Ricinový olej a žloutek:

Smíchejte dvě lžičky ricinového oleje se žloutkem a postupujte stejně jako při masce z majonézy, výsledek vás překvapí.

Sušené mléko a vejce:

Smíchejte v mixéru dvě a půl lžíce sušeného mléka, lžíci oleje z pšeničných klíčků a jedno vejce. Směs rovnoměrně naneste na vlasy a nechte hodinu působit.

Dopřejte vlasům dovolenou

Tepelné úpravy vlasům bezpodmínečně škodí a v zimě to platí dvojnásobně. Snažte se vlasy nechat co nejčastěji přirozeně schnout a před žehlením používejte ochranné přípravky. Není nic otravnějšího než elektrizující vlasy, které vznikají právě z vysušení. Řádnou péčí se tedy elektrizujících vlasů zbavíte.

Preferujte kupované, nebo domácí masky na vlasy?

Karin Petřeková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook