Geloren - kloubní výživa pro psy

Nejúčinnější způsoby bělení zubů aneb Kouzla matky přírody

19.3.2016
Přírodní bělení zubů

Vytratila se z vašich zubů bělost? Představíme vám úžasné pomocníky, díky kterým opět získáte zářivý úsměv.

Jedlá soda

Jedlá soda patří k nejúčinnějším přírodním přípravkům, zuby jsou bělejší už po prvním použití. Faktem však zůstává, že někteří odbornici ji nedoporučují. Jiní naopak tvrdí, že je neškodná. Využití jedlé sody byste měla zvažovat s ohledem na kvalitu své zubní skloviny. Pokud se rozhodnete čistit si zuby jedlou sodou, vynechejte pastu, v tomto případě by mohl být abrazivní účinek příliš silný. S jedlou sodou si můžete zuby čistit každý den.

Citron

Pokud vás trápí skvrny na zubech, citron pro vás bude ideálním prostředkem k jejich odstranění. Tento žlutý kouzelník je známý také svým obsahem vitamínu C, který dokáže jak posílit imunitu, tak odstranit zubní kámen a uzdravit dásně. Zuby můžete opláchnout samotnou citrónovou šťávou nebo šťávou smíchanou s jedlou sodou. Ale pozor! Citron patří k agresivnějším přírodním způsobům bělení, proto je třeba ústa hned po skončení procedury důkladně vypláchnout vodou. Taktéž není vhodný pro častější užívání.

Jablečný ocet

bílé zuby

Foto: pinterest.com

Jablečný ocet je velmi účinný a perfektně odstraňuje skvrny z kávy či nikotinu. Výsledky se dostavují po měsíci každodenního čistění, říká se však, že výsledky jsou podobné těm profesionálním. Je opět důležité zuby po bělení důkladně opláchnout vodou a také je vhodné používat pastu bez fluoridu. Věnujte pozornost tomu, jak vaše zuby na ocet reagují.

Kokosový olej

Kokosový olej nejen bělí zuby, ale také tlumí záněty dásní, neboť má dezinfekční účinky. Ztuhlý olej můžete nanést na kartáček a zuby vypucovat nebo si ústa proplachovat tekutým kokosovým olejem, a to po dobu 5 až 20 minut.

Banánová slupka a jahody

Nevyhazujte slupku od banánu hned, jak dojíte, je totiž skvělým pomocníkem, který vám pomůže k bělejšímu úsměvu. Minerály obsažené ve slupce (draslík, hořčík a mangan) se absorbují do vašich zubů a vybělí je. Podobnou sílu mají jahody, stačí je rozmačkat a smíchat s jedlou sodou. Čistění je třeba opakovat každý den.

Pokud si chcete vyrobit domácí zubní pastu s bělícími účinky, návod najdete v našem starším článku: http://kralovstvizen.cz/domaci-recept-na-skvelou-zubni-pastu-ktera-beli-zuby/.

Preferujete přírodní způsoby bělení zubů, nebo se svěřujete do rukou odborníků?

Karin Petřeková

 

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. maruska.kolaj

    23.4.2018 at 14:29

    Já dám teda přednost osobně nějaké pastě, která neobsahuje peroxid třeba. Na notino.cz tam mají docela dost výběr těch past a dobré značky.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook