Geloren - kloubní výživa pro psy

Nejúčinnější tipy proti rýmě

18.11.2017
Foto: 123rf.com

Rýma se může zdát jako směsné onemocnění, kterému se přikládá zbytečně velký význam, ale každý, koho tato nemoc v sychravé dny nepříjemně překvapí, ví, jak může být rýma otravná a zdlouhavá. Vyhněte se jí prevencí, nebo se jí zbavte pomocí účinných a ověřených tipů.

Jak se rýmě vyhnout

Základním pravidlem prevence proti rýmě je respektovat počasí. Pokud je venku zima, sychravo a prší, opravdu teple se oblečte, vezměte si deštník a pokud náhodou zmoknete, dejte si doma hned teplou sprchu a horký čaj. Abyste se vyhnuli rýmě, udržujte své tělo v teple, v klidu a v pohodě.

Proč nejvíc útočí v zimě

Rýmu můžete dostat samozřejmě i v létě nebo na jaře, ale na podzim a v zimě je člověk k tomuto onemocnění náchylnější. Je to hlavě proto, že jste často doma a v uzavřených prostorech, kde se virus může lépe šířit. Často zapomínáme doplnit potřebné vitamíny, necháváme se zahltit povinnostmi a stresem a celkově máme mnohem náchylnější organismus a slabou imunitu.

Jak s rýmou bojovat

Ideální prevencí, ale také následným bojem proti rýmě je dodržování určitých pravidel. Dbejte na své zdraví a vyhněte se letos rýmě, nachlazení, chřipce i angíně.

  • Dodržujte pitný režim. Nezapomínejte organismus hydratovat a denně vypijte alespoň 2 až 3 litry tekutin. Ideální je voda, do které můžete přidat citrón, limetku nebo třeba kousky ovoce. Skvělou volbou jsou také bylinkové čaje. Vyhněte se kofeinu, který vaše tělo zbytečně zatěžuje.
  • První pomocí nejen při rýmě, ale také při nachlazení a kašli je horký vývar. Vývar dokáže uvolnit nos a pomůže nám rychleji se uzdravit. Dejte do vývaru dostatek zeleniny a nebojte se vařit jej alespoň tři hodiny, aby byl co nejsilnější.
  • Vitamíny můžete doplnit ovocem a zeleninou, nebojte se ani výživových doplňků a vitamínů z lékárny. Pokud se chcete léčit jen přírodními prostředky, mějte vždy po ruce česnek a cibuli. Obě tyto suroviny jsou téměř zázračné. Ať už si uvaříte česnekovou polévku, česnekovou pomazánku nebo cibulový sirup, věřte, že už naši předci věděli, jak velkou moc cibule a česnek mají.
  • Pokud se cítíte oslabení nebo vás dostihla rýma, odpočívejte. Dopřejte si klidně i deset hodin spánku a věřte, že tělo se rychleji uzdraví, pokud bude mít dostatek času na regeneraci.
  • Tip našich babiček rozhodně stojí za vyzkoušení. Namočte si ruce až po lokty do horké vody a vydržte takto co nejdéle. To stejné můžete udělat s nohama a prohřát se odspodu. Poté si nasaďte teplé ponožky a zalezte do vyhřáté postele.
  • Vyzkoušet můžete kloktání heřmánku nebo šalvěje. Tyto bylinky slouží také jako skvělá aromaterapie.
  • Při léčbě dýchacích cest je skvělým pomocníkem i zázvor. Připravte si silný zázvorový čaj a popíjejte ho před spaním. Přidejte do čaje med a citrón a užijte si nejen skvělou chuť čaje, ale také jeho rychlé a léčivé účinky.
  • Vyzkoušet můžete také solnou sprchu. Tří polévkové lžíce soli smíchejte s půl hrnkem vlažné vody a nalijte do misky. Do ní dejte nos, zacpěte si jednu nosní dírku a potáhněte solný roztok dovnitř. Slaná voda velmi rychle uvolní nos a zase budete moct dýchat.

Jak léčíte rýmu vy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook