Geloren - kloubní výživa pro psy

Nejlepší sporty na hubnutí – rychle a zdarma

26.9.2017
Foto: pixabay.com

Chcete začít s novým sportem a přemýšlíte, jaký sport zvolit tak, aby vás bavil, a ještě jste navíc rychle a účinně zhubli? Vyberte si některý ze sportů, které příliš nezatěžují klouby a vazy, můžete je dělat téměř kdykoliv, a navíc jsou zdarma!

Jízda na kole

Pokud máte doma kolo, máte vyhráno. Tento sport si můžete dopřát klidně denně. Můžete kolo využít k cestě do práce a z práce, jet na něm také na nákup, na poštu nebo kamkoliv budete potřebovat. Kromě praktických vyjížděk si však můžete vyjet i jen tak do přírody na výlet. Jízda na kole je vhodná i pro lidi s nadváhou, protože nepřetěžuje klouby a vazy. Tuky se začínají spalovat zhruba po dvaceti minutách jízdy.

Za hodinu spálíte okolo 3300 kJ.

Jízda na in-line bruslích

Jízda na kolečkových bruslích patří k velmi oblíbeným sportovním aktivitám. Opět můžete sportovat, i když máte nadváhu, protože bruslení je šetrné k vašim kloubům a vazům. Navíc zapojíte většinu svalů po celém těle. Na bruslích jezděte vždy na rovném, hladkém terénu a využít můžete také bruslařské stezky. Nezapomínejte na chrániče a helmu.

Za hodinu spálíte zhruba 2000 kJ.

Rychlejší chůze

Pro ty, kteří nezvládnou běhat anebo mají kila navíc, je ideální svižná, rychlá chůze. Využít můžete také chůzi s hůlkami, zvanou nordic walking, která se většinou praktikuje na horách nebo v náročnějším terénu. Denně byste měli ujít alespoň 6 kilometrů, chodit zhruba hodinu anebo si stanovit jako cíl 10 000 kroků.

Za hodinu spálíte okolo 1600 kJ.

Tenis a badminton

Mezi nejoblíbenější sporty, které pomáhají při redukci váhy, patří tenis a badminton. Výhodou těchto sportů je, že se jim můžete věnovat denně, a to klidně zcela zdarma. Stačí využít hřiště, která jsou například v parku, nebo hrát klidně na trávě před domem, případně si síť natáhnout na zahradě. Oba tyto sporty jsou ideální na posílení svalů a slouží také k hubnutí. Navíc se rychle zbavíte celulitidy a tuků na stehnech.

Za hodinu spálíte až 4000 kJ.

Vášnivý tanec

Milovníci tance mají vyhráno. Tanec patří mezi sporty, které rychle a účinně dokážou spalovat tuky, a díky tomu se zbavíte přebytečných kilogramů. Tanec vás bude bavit a zapotíte se u něj, jako byste cvičili hodinu aerobik. Vyzkoušet můžete i břišní tanec, kterým posílíte střed těla a zformujete břicho.

Za hodinu vášnivého tance spálíte zhruba 2000 kJ.

Jakému sportu se věnujete vy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook