Geloren - kloubní výživa pro psy

Nejlepší masky na vlasy

4.9.2016
Foto: 123rf.com

Máte poškozené, polámané nebo suché vlasy? Zkuste k šamponu a kondicionéru používat ještě vlasový zábal s  balzámem nebo domácí masku na vlasy. Podívejte se s námi, jak si takovou „zázračnou“ masku vyrobit doma. Vraťte svým vlasům lesk, sílu a pevnost. Vaše vlasy vám za to poděkují!

Olejová maska

Olej pomáhá regenerovat suché vlasy. Vybírejte kvalitní, za studena lisovaný olej. Vhodný je například olivový, ale také kokosový nebo mandlový. Mírně olej nahřejte a vetřete do vlasů. Aplikujte ho jen na konečky vlasů a poté důkladně opláchněte.

Banánová maska

Tato maska dodá vašim vlasům lesk a potřebnou hydrataci po létě. Banán rozmixujte na hladkou kaši, přidejte lžíci medu a lžičku olivového oleje. Naneste banánovou masku na vlasy a nechte působit alespoň deset minut. Poté důkladně smyjte vlažnou vodou.

Maska s jablečným octem

Jablečný ocet funguje jako prevence proti vypadávání vlasů a zároveň je ideální pro mastné vlasy. Smíchejte dvě sklenice vlažné vody s dvěma lžícemi jablečného octa. Vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí, a nakonec je přelijte směsí s jablečným octem. Neoplachujte.

Citrónová maska

Citron je ideálním pomocníkem v boji proti lupům. Smíchejte litr vlažné vody a šťávu z jednoho citronu. Tuto směs vetřete do vlasů a nechte působit alespoň patnáct minut. Poté vlasy opláchněte vlažnou až mírně studenou vodou. Nepoužívejte tuto masku na roztřepené konečky.

Jogurtová maska

Pokud chcete, aby se vaše vlasy krásně leskly, vyzkoušejte masku z bílého jogurtu. Smíchejte bílý jogurt se lžičkou medu a směs naneste na vlhké vlasy. Nechte masku působit dvacet minut a vlažnou vodou vlasy opláchněte. Tuto masku si můžete dopřát klidně i dvakrát týdne.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Kávová maska

Káva skvěle podporuje regeneraci poškozených vlasů. Dvě lžíce olivového oleje smíchejte s dvěma lžícemi mleté kávy a jedním žloutkem. Tuto směs důkladně promíchejte a naneste na celé vlasy. Vmasírujte i do pokožky. Nechte působit alespoň patnáct minut a vlažnou vodou opláchněte.

Vajíčková maska

Pokud bojujete proti mastným vlasům, vsaďte na vajíčkovou masku. Připravte si pět bílků, umíchejte z nich tuhý sníh a naneste na vlasy. Jemně vmasírujte a nechte působit až do zaschnutí. Poté důkladně opláchněte.

Solná maska

Sůl působí proti lupům. Smíchejte lžíci olivového oleje a dvě lžičky soli. Naneste masku na vlasy a hlavně na pokožku hlavy. Jemně vmasírujte slanou směs až ke kořínkům a nechte tento solný peeling působit alespoň deset minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Pivní maska

Oblíbená je i pivní vlasová maska. Díky pivu se budou vaše vlasy lesknout, navíc budou vyživené a pevné. Smíchejte 50 ml piva s jedním žloutkem a naneste směs na mokré vlasy. Zabalte vlasy do fólie a do ručníku a nechte působit půl hodiny. Poté vlasy opláchněte. Opakujte vždy jednou za měsíc.

Zkoušeli jste už některou z těchto masek?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook