Geloren - kloubní výživa pro psy

Nejkrásnější dorty – 6. díl: Útok žlutých mimoňů

5.5.2017
Foto: pinterest.com

V létě míří do kin už třetí pokračování animáku Já, padouch, a to znamená také zbrusu novou dávku legrace s mimoni, žlutými a trochu přitroublými postavičkami, které dnes milují děti i dospělí po celém světě. Vpusťte na dětskou narozeninovou party pár mimoňů, nebo z nich rovnou udělejte téma večera. Mimoní ubrousky, mimoní plastové kelímky a samozřejmě také mimoní dort, který bude jistě nejoblíbenější částí celého večírku.

Od začátečníků po profesionály

Každý z nás není rozený cukrář, to by vás ale od zdobení dortů nemělo odradit. Pokud chcete začít s něčím jednodušším, mimoní dort je tou pravou volbou. Stačí upéct běžný kulatý korpus, naplnit ho krémem a potáhnout žlutým fondánem. Potom z černého a bílého fondánu vytvarujte mimoňovy brýle a oči, nezapomeňte na ústa a pár černých vlasů, a super snadný, a přesto roztomilý dort je na světě. Je-li zdobení dortů vaším dlouhodobým koníčkem a obyčejný kulatý dort pro vás není dostatečnou výzvou, můžete se pokusit o stojícího mimoně, nebo dokonce o celou partičku žlutých kamarádů. Dnes se ale podíváme na něco mezi a tím bude dort ve tvaru ležícího mimoně, který právě odpočívá po náročném pracovním dni.

Nachystejte si tři obdélníkové korpusy, váš oblíbený krém a samozřejmě fondán ve žluté, modré, černé a bílé barvě. Začněte tím, že ze všech tří korpusů vyříznete oválný tvar mimoňova těla (můžete si pomoci tím, že obkreslíte vytištěnou šablonu), navrstvíte je na sebe a odřežete okraje a vršek tak, abyste získali 3D efekt. Jednotlivé vrstvy a vršek dortu potřete krémem a celý dort pokryjte tence vyváleným žlutým fondánem.

Důležité dekorace – kalhoty a brýle

Mimoni nosí džínové montérky, ty vytvarujete jednoduše z modrého fondánu. Vyválejte si fondán na tenko a podle vytištěné šablony vyřízněte tvar montérek. Džínového vzhledu dosáhnete tak, že do tohoto kusu fondánu obtisknete hrubou stranu houbičky na nádobí. Trochou vody připevněte montérky k tělu a přidejte popruhy a náprsní kapsu. Pomocí ostrého nástroje můžete naznačit stehy, postranní kapsy a záhyby materiálu, aby kalhoty vypadaly co nejpřirozeněji.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Oko vytvoříte z bílého fondánu. Duhovku můžete buď vytvořit také z fondánu, nebo sáhnout po potravinářském barvivu a spolu s oční panenkou ji dokreslit. Podobně přistupujte i k ústům. Vyřízněte polokruh z bílého fondánu a černým barvivem natřete vnitřek úst tak, aby zuby zůstaly bílé, nebo použijte černý fondán na ústa a bílý na zuby.

Na brýle použijte pruh fondánu, který omotáte například kolem plastového kelímku nebo široké svíčky přikryté pečícím papírem. Pokud máte tu možnost, použijte perleťové potravinářské barvivo. Z dalšího kousku černého fondánu vytvarujte několik vlasů a řemínek brýlí. Vše připevněte k tělu trochou vody.

A na závěr – ruce a nohy

Dortový mimoň už je skoro kompletní. Nyní už stačí jen vytvarovat dvě ruce s třemi prsty a dvě boty z černého fondánu, dvě paže z přebytečného žlutého fondánu a dvě nohy z přebytečného modrého fondánu. Vše naaranžujte a připevněte k tělu. S vodou to však nepřehánějte, aby ruce nesklouzly dolů, stačí opravdu pár kapek. Tečkou na závěr může být logo ve tvaru písmene G, které nakreslíte na mimoňovu náprsní kapsu, aby každý věděl, kterému padouchovi tento žlutý pomocník slouží.

Vaše děti budou tento dort jednoduše milovat. Patří i u vás doma mimoni mezi oblíbené postavičky? Necháte se návodem inspirovat pro příští narozeninovou oslavu?

Iveta Karousová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook