Geloren - kloubní výživa pro psy

Nejkrásnější dorty – 2. díl: Pohádkový dárek pro malé princezny

7.12.2016
Foto: pinterest.com

Která holčička by neměla ráda pohádky a princezny. Ať už u vás doma běží od rána do večera Ledové království nebo třeba klasická Šípková Růženka, jistě svou dcerku potěšíte, když jí k narozeninám upečete dort ve tvaru právě její oblíbené princezny. A ještě větší radost jí uděláte, když se uprostřed dortu bude schovávat panenka, se kterou si bude moci hrát i poté, co bude dort dávno snědený.

Začínáme

Co budete potřebovat? Panenku, která připomíná vámi zvolenou princeznu, čtyři kulaté dortové korpusy, ze kterých vytvoříte sukni, dortový krém, různobarevný fondán a trochu fantazie a volného času. Nebojte se experimentovat a vytvořit zcela unikátní princeznu, pokud ale radši následujete jasné instrukce, podívejte se společně s námi na návod k vytvoření Popelky.

Všechny čtyři korpusy položte na sebe a nožem seřízněte vrchní korpus do kulatého tvaru. Tím si vytvoříte základ pro zdobení sukně. Kromě spodního dílu vyřízněte vykrajovátkem uprostřed všech korpusů kulatý otvor, kudy provléknete nohy panenky. Jednotlivé korpusy spojte vrstvou krému a nakonec krémem potřete celý dort. Nechte zhruba dvacet minut vychladnout v ledničce a poté aplikujte druhou vrstvu krému. Znovu vložte na dvacet minut do lednice a po zatuhnutí krému je dort připravený ke zdobení.

Zdobíme sukni

Princezna Popelka měla v klasické pohádce od Walta Disneyho nadýchané modré šaty, budete tedy potřebovat fondán ve dvou odstínech modré. Nejprve si vyválejte světlejší fondán do tenké vrstvy a pomocí dvou různě velkých vykrajovátek vytvořte několik kruhů s dírou uprostřed. V jednom místě je od kraje až po vnitřní otvor rozřízněte, vznikne vám několik proužků. Pomocí špejle nebo párátka vytvoříte na okraji proužků krásné kanýry. Proužky pokládejte na dort nad sebe, abyste ozdobili přední část sukně. Jednu nebo dvě řady kanýrů můžete aplikovat i na zadní stranu dortu.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Tmavší fondán také vyválejte a vyřízněte z něj velký kruh, kterému uprostřed vykrojíte otvor a od něj až ke kraji kruhu provedete řez. Opatrně fondán položte na dort, ne však úplně k vrcholu. Horní část pevně připevněte, ale tu spodní nechte volně splývat, stejně jako Popelčiny šaty.

Nyní přichází znovu čas na světlý fondán. Vyřízněte si stejně velký kruh jako v předchozím případě, a ten rozřízněte na dvě poloviny a v místě řezu začněte fondán skládat jako harmoniku. Vzniklé dekorace připevněte na horní část dortu. Zakryjete tím vykukující korpus a vytvoříte krásnou svrchní sukni, kterou Popelka měla.

Poslední úpravy

Panence omotejte nohy potravinářskou fólií a zasuňte ji do dortu. Místo, kde se pasem dotýká dortu, můžete vyplnit úzkou nudličkou fondánu, aby panenka lépe držela a dortová sukně jí hezky navazovala na horní část těla.

Dort je sice už hotový, ale pokud je vám líto odřezků fondánu, můžete ho zužitkovat a přidat ještě nějaké dekorace. Krásně vypadají malé nadýchané rukávky nebo náhrdelník z úzkých nudliček fondánu. Můžete také pomocí písmenkového pravítka vytvořit jméno oslavenkyně a její věk.

Fantazii se meze nekladou a pokud u vás doma Popelce zrovna nefandíte, můžete se pokusit zreplikovat růžovo-fialové šaty princezny Lociky z pohádky Na Vlásku, nebo napodobit modrou róbu Elsy z Ledového Království. Nebo si vytvořte vlastní originální princeznu. Pokud si nebudete jisti, jak všechny vrstvy fondánu naaranžovat, aby výsledek skutečně vypadal jako princezna, a ne jako změť barev, zkuste hledat inspiraci na internetu – stačí do vyhledávače zadat heslo princess cake.

Jestli už máte děti odrostlé a pohádky nejsou jejich každodenní chléb, nezoufejte. V příštím díle si ukážeme, jak vytvořit dort jako z vesmíru, kterému neodolá žádná slečna.

Iveta Karousová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook