Geloren - kloubní výživa pro psy

Nejkrásnější dorty – 1. díl: Dort pro malé lovce pokémonů.

25.11.2016
Foto: pinterest.com

Pokémoni letos díky aplikaci Pokemon GO opět dobyli svět. Kdo nechodil po městě s chytrým telefonem před obličejem a nesnažil se jich pochytat co nejvíc, jako by ani nebyl. Pokud této mánii propadlo také vaše dítko, zkuste ho překvapit krásným dortem ve tvaru pokeballu. Takto ozdobenou dobrotu jistě ocení každý zkušený lovec pokémonů. A vy jistě oceníte, že příprava tohoto dortu není nijak složitá a kromě pár kapek potravinářského barviva a tří druhů fondánu nebudete potřebovat žádné zvláštní přísady ani profesionální cukrářské náčiní.

Ingredience

těsto na dort

krém, například máslový

1 lžička neslazeného kakaa

potravinářské barvivo – červené, bílé a černé

fondán – červený, bílý a černý

karamel

Postup

Nejprve si připravte dortové těsto, jistě máte v rukávu nějaký svůj osvědčený recept. Těsto budeme péct ve dvou kulatých nádobách. Můžete použít běžné skleněné mísy, jen se ujistěte, že mají dostatečně tlusté sklo, aby vydržely zahřátí v troubě. Důležité je, aby měly stejný průměr.

Těsto do těchto dvou nádob rozdělte na dvě poloviny a do jedné přidejte kakaový prášek a červené barvivo, vytvoříte si tím červenou polovinu pokeballu. Aby byla druhá polovina extra světlá, můžete do ní přidat bílé potravinářské barvivo, ale i bez něj bude dort ve výsledku vypadat hezky.

Zatímco se bude těsto péct, připravte si váš oblíbený krém, kterým budete dort zdobit. Jestli vám zbyla trocha červeného barviva, můžete jednu polovinu krému obarvit na červeno. Až budou oba korpusy upečené, nechte je pořádně vychladnout a po vyklopení z mís jim seřízněte vršek, který během pečení nakynul. Obraťte je vypouklou stranou nahoru a pokryjte tenkou vrstvou krému. Vložte zhruba na 20 minut do mrazáku.

Až krém na dortech ztuhne, vyndejte je z mrazáku a potřete trochou vody, aby na nich lépe držel fondán. Světlou polovinu pokryjte bílým fondánem vyváleným do tenké vrstvy, tmavou polovinu červeným, a ořízněte přesahující konce.

Bílou polovinu dortu otočte vzhůru nohama a potřete ho karamelem, který obě poloviny krásně spojí. Nebojte se do karamelu přidat pár kapek černého barviva pro extra efekt. Přikryjte červenou polovinou dortu a oba kusy propíchněte shora dřevěnou špejlí, dort tak bude lépe držet a nerozjede se vám.

Nyní už jen vytvarujte z černého fondánu dlouhý proužek, kterým obmotáte celý dort. Ze zbylého černého a bílého fondánu vytvarujte dvě kolečka a s pomocí vody je připevněte ke straně pokeballu.

A je to! Takovému dortu jistě žádný malý uličník neodolá!

V příštím díle našeho sladkého seriálu si ukážeme, jak rozsvítit oči nadšením malým princeznám a postarat se o to, abych jejich narozeniny byly nezapomenutelné.

Iveta Karousová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook