Geloren - kloubní výživa pro psy

Nebezpečí, která s sebou přináší vysoké podpatky

17.7.2017
Foto: 123rf.com

Určitě budete souhlasit s tvrzením, že podpatky na ženské nožce vypadají vážně skvěle a efektně. Ženám, které příroda neobdarovala vysokým vzrůstem, přidávají několik nezanedbatelných centimetrů navíc a celkově prodlužují jejich nohy. Nehledě na to, že vysoké podpatky opticky zeštíhlují problematické figury.

Jsou ženy, kterým je nošení podpatků pohodlné, a cítí se v nich naprosto vyrovnaně. Jsou na ně totiž díky dennodennímu nošení zvyklé. Podpatky mají však výhradně estetickou funkci, jelikož můžou mít výrazný negativní dopad na fyzické zdraví ženy. Pokud si navíc nevybere správný vzhled podpatků, může dojít i k naprostému zničení původně plánovaného estetického efektu, takže pozor na to!

Nošení podpatků přispívá k rozvoji různých onemocnění

Nošení podpatků v první řadě může mít negativní dopad na rozvoj křečových žil. Díky tomu, že podpatky způsobují větší tlak na špičku nohy, narušuje se správná cirkulace krve. Rovněž přispívá k rozvoji zánětu žil, rozšíření žil a dalším nepříjemným nožním onemocněním. Nošení obuvi na vysokém podpatku rovněž může způsobit onemocnění orgánů velké a malé pánve, zkřivení páteře a bolesti ve svalech. A to vše zejména kvůli tomu, že dochází k přenášení váhy na malou část těla. Proto se nedoporučuje nosit podpatky každý den.

Podpatky pro každodenní nošení by neměly být vyšší než 5 cm

Jestliže máte v oblibě podpatky vyšší než 10 cm, do značné míry hazardujete se svým zdravím. Jeden z podpatků se totiž může náhle zlomit, a tím pádem vám hrozí vyvrknutí kotníku, a značně se tak zvyšuje riziko nepěkného pádu.

Těhotné ženy se musí bez podpatků úplně obejít

Těhotným ženám se nedoporučuje nošení podpatků hned z několika důvodů. Jedním z těch nejnebezpečnějších je riziko samotného potratu. Nemluvě o nebezpečných pádech, které jsou spojeny s nerovnováhou v podobě těhotenského bříška. Těhotné ženy jsou rovněž všeobecně považovány za „neohrabanější“, takže tragédie na podpatcích by na sebe rozhodně nedala dlouho čekat.

Podpatky se také nedoporučují lidem, kteří jsou v práci neustále na nohách – například učitelům, kteří mají v oblibě každou vyučovací hodinu při svém výkladu neustále přešlapovat před tabulí.

A jak jste na tom vy? Budete raději vypadat sexy, nebo vás více láká představa dlouholetého zdraví?

Alice

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook