Geloren - kloubní výživa pro psy

Nabídli mi lepší práci: Co teď?

2.7.2017
Foto: 123rf.com

Trh práce se aktuálně potýká s nedostatkem vhodných kandidátů na volné pracovní pozice. Některé firmy úzce spolupracují s úřady práce, ale jiné se nebojí do toho obout a své budoucí pracovníky se snaží odloudit z područí jiných firem. Co dělat, pokud se do takové situace dostanete i vy?

Určitě o tom víte minimálně z doslechu – váš kamarád či příbuzný zastává pracovní pozici, když tu je, zcela nečekaně, osloven s jinou, a mnohdy lákavější, pracovní nabídkou.

A dokonce se to možná stalo právě vám, a to nejste žádná vrcholová manažerka zahraniční firmy.

Vašemu egu tyto nabídky často ohromně zalichotí. Znamená to, že svoji práci zvládáte na výbornou, případně že váš kariérní potenciál zdaleka nedosáhl svého vrcholu. A to je přesně ten moment, kdy v našich hlavách začne klíčit semínko pokušení: „Co když je to má životní příležitost?“

Kdo se do takové situace někdy dostal, ví, že v tomto ohledu je každá rada drahá.

Proto jsme vytvořili několik bodů, které vám mohou dopomoci k rozhodnutí, zda se držet své současné pozice, nebo se vrhnout vstříc neznámému.

 Proč bych chtěla změnit práci?

První a často také nejdůležitější otázka – jaký je přesný důvod toho, proč byste chtěla svoji stávající práci změnit?

Pokud vás silně irituje pracovní náplň, dojíždění nebo šéf, který vám dělá ze života peklo, dalo by se o nové pracovní nabídce uvažovat. Pokud vás však nebaví rutina, pak se svým rozhodnutím o změně zadržte. Rutina totiž přijde vždy, nehledě na to, kde pracujete. Opravdu se chcete učit novému oboru zcela od píky jen proto, že vás to v práci občas nebaví?

Vybrala bych si tuto pozici zcela svobodně?

Pokud vás láká vidina většího výdělku i přesto, že vás daný obor příliš nezajímá, položte si následující otázku: „Poslala bych na tuto pozici životopis v případě, že bych byla nezaměstnaná?“

Pokud si na výše položenou otázku odpovíte ano, pak vám můžeme popřát mnoho štěstí při výkonu nové práce. Pokud však vaše odpověď zní ne, pak jistě sama chápete, že nemá nejmenší smysl se touto nabídkou dále zabývat. Chtěla byste dělat něco, k čemu nemáte vztah, jen proto, že dostanete více peněz?

Jsem ochotná nést riziko nedůvěryhodnosti?

Bohužel je to často opomíjený fakt – ačkoliv má druhá strana enormní zájem na tom vás přetáhnout k sobě, vždy budete v očích jiných působit nedůvěryhodně. Proč?

Protože už vždy budete žít s cejchem toho, kdo opustil práci kvůli zdánlivě lepší nabídce. A i přesto, že je váš přechod pro danou firmu žádoucí, budete budit podezření. Protože – nechala jste se přetáhnout jednou, uděláte to určitě znovu.

Dokážete žít s touto diskreditací na trhu práce?

A jedna rada na závěr: Slibem nezarmoutíš!

Všechny víme, že slibem zkrátka nezarmoutíš. Slibují vám vyšší plat? Volnou pracovní dobu? Hromadu firemních benefitů a žádná negativa?

Sama jistě uznáte, že žádná práce není pouze o pozitivech. Potom se může stát, že svoji pohodovou a celkem jistou pracovní pozici, díky které domů odcházíte s čistou hlavou, vyměníte za lépe placenou, ale také mnohem více stresující pozici s nutností být neustále na přijmu.

Co se vám opravdu vyplatí, je v konečném důsledku pouze na vás, ale i v tomto případě platí pověstné pravidlo 80/20. Buďte moudré a nevyměňte 80 % spokojenosti za vidinu dokonalých 20 %.

V každém případě vám přejeme mnoho štěstí a odvahy při rozhodování!

Katka

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook