Geloren - kloubní výživa pro psy

Mýty o ženské masturbaci

22.7.2017
Foto: 123rf.com

O masturbaci jako takové se ve společnosti příliš nemluví. Jedná se totiž o velmi intimní záležitost, kterou mezi sebou leckdy nerozebírají ani nejlepší kamarádky. Někdo si rád o masturbaci otevřeně pohovoří, jiný se naopak za svou „vášeň“ stydí a odmítá ji s okolím konzultovat. Často také dochází k zapírání masturbační aktivity, jelikož je některým lidem nepříjemné tento fakt přiznávat. Co by si o nich také okolí „pomyslelo“?!

Ten, kdo říká, že vůbec nemasturbuje, si danou aktivitu naopak s chutí dopřává. Na světě neexistuje jediný dospělý člověk, který by alespoň jednou za život nemasturboval. Jedná se totiž o naprosto přirozenou věc, o které však kvůli její intimnosti po světě koluje celá řada mýtů. Společně se podíváme, o jaké konkrétní mýty se v prostředí žen jedná:

Masturbace škodí fyzickému zdraví ženy

Tohle zkrátka není pravda, jelikož masturbace se na zdravotním stavu ženy nijak neodráží. Může mít negativní dopad jenom v případě, kdy žena nedodržuje zásady správné hygieny. Masturbace je naopak pro ženu velmi prospěšná, jelikož je schopná stejně jako sex vyprodukovat hormon štěstí – endorfin.

Jestliže žena často masturbuje, může to vést k tomu, že bude mít problémy s dosažením orgasmu při sexu se svým partnerem

Taková nepříjemná věc se samozřejmě stát může, avšak je velmi jednoduché se s ní poprat. Masturbace by totiž naopak měla pomáhat ženě v dosažení orgasmu. V době masturbace má totiž žena skvělou příležitost poznat svoje tělo. V případě, kdy má sex s mužem, může ho správně navést, aby věděl, co jí přesně dělá dobře, a s dosažením orgasmu by naopak problém být neměl. Tedy pokud se žena nestydí a nemá před mužem příliš velké zábrany.

Častá masturbace má negativní dopad na psychiku ženy

Nemá vůbec žádný význam, jestli žena masturbuje čtyřikrát za měsíc nebo čtyřikrát za den. Masturbace totiž v žádném případě není roznětkou k rozvoji psychických problémů. Naopak ženě pomáhá k lepší náladě a dodává jí potřebný elán do života.

Sexuálně uspokojené ženy nebudou masturbovat

Tohle není tak úplně pravda, jelikož většina vdaných žen, které masturbují, jsou naprosto sexuálně uspokojeny svým mužem. Nezřídka ženy masturbují zejména díky tomu, aby se zbavily stresu nebo nepříjemného napětí. Některé masturbují i v průběhu sexu se svým mužem.

V těhotenství masturbace způsobuje předčasný porod

Masturbace, stejně jako sex, nemá na průběh těhotenství žádný vliv. Ovšem nesmí se jednat o rizikové těhotenství a někdy se v jeho pokročilém stádiu nedoporučuje dosahovat orgasmu, jelikož může vyvolat děložní stahy. Gynekolog však těhotnou ženu v takovém případě většinou včas upozorní.

Pamatujte na to, že masturbace je zcela přirozenou součástí života, kterou si není potřeba odříkat.

Jana

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook