Geloren - kloubní výživa pro psy

Mořské řasy – zázrak pro vaše zdraví

14.10.2015
Foto: 123rf.com

Možná vás jejich barva odrazuje, takže jste je dosud nevyzkoušela… Asi ale netušíte, o jaký zázrak své tělo ochuzujete. Mořské i sladkovodní řasy mají na vaše tělo velmi blahodárné účinky. Chcete se dozvědět jaké? Přečtěte si článek o tomto malém zázraku a možná si už zítra jednu krabičku této superpotraviny z přírody zajdete koupit.

Řasy jako superpotravina

Řasy jsou jednoduché rostlinné organismy, které našemu tělu dodávají mnoho cenných bílkovin, vitamínů a minerálů, a právě proto si zasloužily označení superpotravina. Mají vliv na detoxikaci organismu, zlepšení pleti, imunitní systém, dokáží řešit trávicí problémy, snižují cholesterol a vyznačují se mnoha dalšími skvělými vlastnostmi. Právě proto je stále více lidí zařazuje do svého jídelníčku.

Řasy rozdělujeme na sladkovodní a mořské, avšak oboje vám prokáží velmi dobrou službu, za kterou vám vaše tělo poděkuje.

Řasy vám díky svému složení dokáží pomoci při mnoha zdravotních problémech. Obsahují velké množství jódu, nenasycené mastné kyseliny, nukleové kyseliny, chlorofyl, kvalitní proteiny, vitaminy B, C a E i enzymy.

Jak mohu řasy konzumovat?

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Nejjednodušší a nejpohodlnější cestou, jak řasy konzumovat, je forma tabletek. Ty můžete koupit téměř v každé zdravé výživě či v lékárně (nejlepší výběr je samozřejmě na internetu). Řasy si však můžete pořídit i v jejich sušené podobě. Tyto řasy se hodí jako příloha k masu nebo ke zpestření zdravých zeleninových salátů, polévek či těstovin. K přípravě sushi jsou ideální sušené plátky z řas. Můžete je ale využít nejen na výrobu japonské pochoutky, výborné jsou i nakrájené do různých pokrmů.

Kterou řasu mám jíst?

Je jasné, že na našem trhu není taková nabídka řas, jakou bychom našly v Japonsku nebo Číně, odkud většinou řasy pocházejí. Nicméně i tak je výběr poměrně slušný. Pojďme si jednotlivé řasy představit!

Chlorella

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Řasa Chlorella je nejznámější řasa vůbec. Její jedinečné složení jí umožňuje na sebe efektivně vázat škodliviny a zabraňuje vniknutí dalších toxinů do těla. Je prokázáno, že má antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky. Výborně pomáhá při regeneraci organismu a posílí váš imunitní systém. Máte nervové poruchy, problémy s játry, kouřením či alkoholem? Sáhněte po Chlorelle!

Spirulina

Jednobuněčný organismus, který je na naší planetě již 3,5 miliardy let, využívali již dávní Aztékové, Mayové i Asiaté. Spirulina je skvělým zdrojem bílkovin, je bohatá na nenasycené mastné kyseliny a posílí váš imunitní systém. Slouží jako výborná výživa pro mozek a pomůže k dokonalejší detoxikaci organismu. Podpoří vaši krvetvorbu, zlepší fyzickou i psychickou výkonnost a bude bojovat proti infekcím. Co víc si od přírody přát?

 Nori

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Přesně tato mořská řasa se používá pro výrobu sushi a možná i díky ní se Japonci dožívají tak vysokého věku. Konzumací řasy Nori obohatíte své tělo o ty nejkvalitnější bílkoviny. Díky řase Nori se vám zlepší trávení, rozpouštění tuku a vaše tělo bude odolnější proti choroboplodným zárodkům. Její nutriční hodnoty jsou zkrátka jedinečné.

Arame

Máte-li rádi sladké, sáhněte po řase Arame. Díky vysokému obsahu cukru má totiž nasládlou chuť. Je bohatá na vlákninu, jód a vápník. Pomůže vám snížit krevní tlak i cholesterol. Trpíte-li srdečními chorobami nebo onemocněním cév, Arame vám ukáže, že i příroda dokáže účinně léčit.

Kombu

e9dab0d422b7d116d7dc9197637ac262

Foto: pinterest.com

Díky vysokému obsahu jódu se řasa Kombu využívá pro léčbu problémů se štítnou žlázou. I tato řasa velmi účinně přispěje k detoxikaci organismu a snížení cholesterolu. Můžete díky ní i podpořit dlouhověkost, inteligenci a jasné myšlení. Vysoký obsah kyseliny alginové zaručí dokonalé pročištění vašich střev.

Máte zkušenosti s užíváním řas? Jaký na vás měly účinek? Podělte se s námi o své názory v diskuzi!

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook