Geloren - kloubní výživa pro psy

Mateřství s humorem. Jaký typ matky jste?

6.10.2017
Foto: 123rf.com

Svoje děti se snažíme vychovat k úctě, ale také ke zdravému sebevědomí. Doba jde dopředu a s ní samozřejmě i výchova dětí. Některé mámy to dokonce ženou do takových extrémů, že by se svými dětmi nejraději stihly veškeré kroužky a možnosti rozvíjení dítěte. Takovým matkám ostatní ženy s humorem přezdívají supermatky. Také se u svých dětí urputně snažíte nebo znáte někoho, kdo bere výchovu příliš vážně? Pak se pojďme podívat na malý přehled supermatek, na které můžete narazit ve školce, na pískovišti i na hodině baletu.

Máma 4×4

Je jedno, že je její dítě utahané, znavené a neumí si hrát samo, jelikož k tomu vlastně ještě nemělo prostor. Máma 4×4 stíhá svého malého drobka brát na housle, do gymnastiky, na plavání i na lekce jízdy na koni. Mezitím si dítko kroužky prokládá angličtinou a zpíváním ve sboru. Takový typ matky v její misi rozvíjet své dítě všemi směry nezastaví ani tank.

Vždy připravená

Tahle máma má vždy po ruce vše, co by se mohlo hodit. Ať už je to vlhčený kapesníček, něco dobrého na zub, dezinfekční sprej nebo čisté tepláky. A nedej bože, pokud tyto věci u sebe nemáte vy. Pak vám dá svým povýšeným pohledem pořádně znát, kdo tady teď má navrch. Matka „vždy připravená“ má nastudované příbalové letáky snad všech léků a z rukávu sype i veškeré ingredience ze složení dětské stravy. Zaskočenou ji určitě neuvidíte.

Spolehlivá

Tento druh matek je poměrně oblíbený. Dokáží totiž zachránit každou situaci, jsou vždy po ruce a mají vše, co by se vám právě hodilo. Na tyto ženy je opravdu spoleh, můžete v nich mít jistotu. Vypadají stále tak pokojné a nad věcí, i když sebou jejich potomek hodí o zem, což se jim samozřejmě stává méně než vám, že ano. Spolehlivé mámy vše s přehledem zvládají, vše je pro ně hračka, nikdy se jim nic nepokazí nebo nestane nic neočekávaného. I přes to vše jste ale ráda, že právě tuto supermámu máte za kamarádku, protože vám dokáže vždy dobře poradit. Má to ale jednu nevýhodu. Vy si vedle ní připadáte jako nejhorší matka na světě.

Herečka

Nezáleží na tom, jak to doopravdy je. Mámy herečky před vámi vždy ztropí divadélko, že je vše v pořádku a zalité sluncem. Pokud ale přijdou těžké časy, dokáží se úplně sesypat a vy najednou nechápete, z čeho vlastně. Pokud máte takovou herečku za kamarádku, určitě víte, o čem mluvíme. Ve větší společnosti maminek se tváří jakoby nic, bokem vám však řeknou, jak to doopravdy je.

Hippie máma

Jestli má nějaká máma moderní výchovu na háku, pak je to hippie máma. Své děti vychovává v souladu s přírodou, zastává názor, že domácí výuka je pro dítě to nejpřirozenější, a kojí do 6 let dítěte. Se vším je v pohodě, používá látkové pleny a dětskou stravu kupuje výhradně bio a bez lepku. Už jsme říkaly, že jsou to veganky? Tyhle mámy jsou pohodářky, jsou velmi sympatické, nikomu netlačí své názory a rády je máte za kamarádky. Bůh vás ale chraň, když se s nimi budete chtít pustit do debaty o očkování.

Máte ve svém okolí nějakou šílenou mámu, která to s výchovou svých dětí lehce přehání?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook