Geloren - kloubní výživa pro psy

Malá koupelna? Žádný problém!

26.2.2017
Foto: pinterest.com

Koupelna slouží nejen pro pohodlnou očistu a úpravu zevnějšku, je i prostorem pro relaxaci. Jen málokdo z nás má ale to štěstí, aby si mohl odpočinek vychutnávat ve velké koupelně, jaké známe z filmů. Většina se musí spokojit s rozměry poněkud skromnějšími, to však rozhodně neznamená, že byste si i přesto nemohli vychutnat dostatečný komfort a pohodu. Naopak, vězte, že i vy si můžete vykouzlit své soukromé domácí lázně. Stačí jen vědět, jak na to.

Ujasněte si priority

Nejtěžší úkol, se kterým se budete muset vypořádat, je, aby prostor nepůsobil stísněně. Proto se sem nesnažte za každou cenu umístit všechno. Udělejte si jasnou představu, bez čeho se tady neobejdete, a co naopak můžete oželet. Pokud si nedovedete představit den bez horké lázně, pak vězte, že ani v malém prostoru se vany vzdávat nemusíte. Upřednostněte však asymetrické a kompaktnější modely, zúžené či netradičně zkosené. Pokud k ní navíc zvolíte vanovou zástěnu, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Můžete si naplno užívat jak výhod koupání, tak i sprchování, aniž byste museli řešit potopu kolem. Vyrábí se buď z tvrzeného plastu, nebo tvrzeného bezpečnostního skla, obzvlášť efektně vypadají ty čiré bez rámu. Do malých místností volte zástěny zasunovací, skládací nebo zalamovací ke stěně, mají totiž minimální nároky na prostor při manipulaci. Pokud vás na lenošení ve vaně zrovna neužije, pak zvolte sprchový box. Ten vám na komfortu v ničem neubere, moderní sprchy totiž bývají vybaveny masážními tryskami a celou řadou dalších vychytávek.

Šikovné vychytávky

Nedílnou součást tvoří koupelnový nábytek, který tady zjednoduší váš život. Každý totiž potřebuje svůj malý kousek, kam by mohl umístit všechny nezbytné drobnosti, bez kterých se v koupelně neobejde. Velmi praktické jsou skříňky pod umyvadlo – tento prostor se totiž obtížně využívá jinak. Tímto šikovným řešením získáte cenné centimetry navíc například pro umístění ručníků nebo čisticích prostředků. Úsporu místa přinesou také závěsné skříňky, které pověsíte na zeď. Nábytek volte raději ve světlejších tónech, ty tmavší totiž prostor opticky ještě zmenšují.

Nezapomeňte také na zrcadlo, které do koupelny jednoznačně patří a také, podobně jako světlé barvy, prostor opticky zvětší. Poslouží ale samozřejmě i k úpravě vašeho zevnějšku a přispěje k prosvětlení místnosti.

Zkuste naše tipy, a uvidíte, že i malá koupelna splní vaše velké nároky!

Alice

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook