Geloren - kloubní výživa pro psy

Madla lásky? Dejte sbohem nepříjemným špíčkům!

5.12.2017
Hubnutí - boky

Tyto nepříjemné špíčky trápí náš ženy okolo boků a bříška. Často se jim říká „madla lásky“. Věřím, že každá z nás se určitě alespoň jednou pokoušela bojovat s nadbytečnými kilogramy. Pojďme se však podívat, jak se zbavit konkrétně těchto nevzhledných faldíků.

1) Buďte v teple

Velký vliv na tato „madla lásky“ mají krátká trička a nízké kalhoty. Holá záda i odhalené břicho si pak tvoří větší zásobu tuku, aby se alespoň nějak zahřály. Noste nátělníky, tílka a klidně si je zastrčte i do kalhot. Nejenže na těchto kritických partiích ztratíte tuk, ale také se vyhnete problémům s ledvinami.

2) Posilujte zádové svalstvo

Kromě běžného posilování se zaměřte i na posílení zádového svalstva. Ideálním cvikem je rotace těla. Můžete k tomu využít i rotační disk, který zakoupíte v každém sportovním obchodě. Vhodné je také cvičení na míči, bosu nebo cvičení s obručí. Dbejte také na správné držení těla. Základním pravidlem je zastrčit břicho, vypnout prsa a ramena srovnat dozadu a dolů. Nezapomínejte však ani zhluboka dýchat.

3) Cvičte

Pokud začnete cvičit už dnes, viditelných výsledků si můžete všimnout už za 10 dnů. Kromě přeskoků přes švihadlo, dřepů a také běhání do schodů je vhodné i posilování. Vyzkoušejte účinné zdvihy. Lehněte si na bok a zvedejte nataženou nohu. Opakujte 10x na každou nohu. Vhodnými cvičeními jsou také kalanetika nebo pilates.

4) Změňte jídelníček

Pokud chcete na těchto kritických místech zhubnout, vynechejte bílé pečivo, uzeniny a také nevhodné mléčné výrobky, například nivu, hermelín a tavené sýry. Do svého jídelníčku zařaďte především zeleninové vývary a saláty, oříšky, luštěniny, semínka a také dostatek ovoce a čerstvé zeleniny.

5) Seďte správně, ale ne často

Za tyto tukové bochánky může i špatné sezení, které zakřivuje páteř. Vždy se snažte sedět s rovnými zády, zataženým břichem a  nohy mějte v pravém úhlu, chodidla položená na zemi. Pokud máte sedavé zaměstnání, nezapomeňte alespoň každých 30 minut vstát a projít se nebo se alespoň protáhnout.

6) Choďte

Věřili byste, že obyčejná chůze může mít na hubnutí v těchto kritických místech velice pozitivní vliv? Choďte pravidelně alespoň 30 minut denně a spíše svižnou chůzí. Skvěle funguje i nordic walking, při němž své ruce zapíráte o hole. Vyzkoušet můžete i jogging nebo indiánský běh, při němž se střídá chůze s během.

Inspirovat cviky se můžete i zde:

Také vás tyto kritické partie trápí? Jak s nimi bojujete vy?

Michaela Michalíková

RelatedPost

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook