Geloren - kloubní výživa pro psy

Líčení podle barvy očí

8.10.2015
Foto: 123rf.com

Oči jsou oknem do duše. Někdy je ale potřeba ta okna rozzářit a dodat svému pohledu hloubku. Krásu očí bezesporu podtrhnou oční stíny. Zvlášť, když sáhnete po správném odstínu, díky kterému vynikne barva očí. Kromě klasických paletek očních stínů, které všechny známe, můžete vyzkoušet třeba stíny v prášku, v tužce nebo pěnové či gelové oční stíny. Barevných variací očních stínů je nespočet, barev očí pak už méně. Jak to sladit k dokonalosti?

Hnědé oči

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Hnědooček je bezesporu nejvíce. A jelikož jsou hnědé oči poměrně rozšířené, jejich nositelky mohou sáhnout po téměř všech barvách (v určitých tónech). Jen snad šedá barva hnědým očkům příliš nesvědčí, proto raději sáhněte po něčem jiném. Na výběr jich máte nespočet. Velmi zajímavé líčení vykouzlíte pomocí stínů ve švestkovém odstínu, slušet vám bude i bronzová, odstíny béžové a jemná zelená či khaki barva. Na luxusnější večerní líčení použijte hnědý stín se třpytem. Extravagantnější z vás se nemusí bát ani například žluté a fialové barvy. Pokud chtějí hnědooké dámy působit jemně a něžně, měly by sáhnout po meruňkové barvě nebo světle růžových odstínech. Slušet vám bude i kouřové líčení, pokud však máte bledší tón pleti, černé barvy raději uberte.

Kočičí oči 

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Máte-li zelené oči, měla byste na ně být jaksepatří pyšná. Nejenže jsou to oči kočičí (a která z nás by nechtěla být kočka?), ale jsou i méně často k vidění ve srovnání s ostatními barvami očí. Vaše zelená kukadla vyniknou, pokud na víčka nanesete zlaté nebo béžové odstíny. Se zlatavými odlesky určitě nešlápnete vedle ve večerním líčení. Jste-li majitelkou tmavě zelených očí, volte tmavě hnědé a bronzové oční stíny. Světle zelenookým zase skvěle doplní pohled jemnější béžová. K zeleným očím se hodí i zářivější barevné odstíny, jako je fialová, sytě růžová, výrazná modrá barva nebo stříbrné tóny.

Modroočky

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Modré oči jsou dost nápadné samy o sobě. Nemusíte je proto příliš výrazně líčit. Slušet vám budou šedé barvy, stříbrné a kovové odstíny. Dostala jste do vínku světle modré oči nebo oči zbarvené do modrošeda? Pak vám budou kromě zmíněných šedých odstínů slušet i tmavší tóny hnědé a fialové barvy. K modrým kukadlům se hodí i meruňková nebo bronzová barva. Modrookým ženám bude také velmi slušet kouřové líčení. Abyste však nevypadala lacině, nechejte rty a tváře nalíčené velmi jemně. Vaše modré oči tak zůstanou výrazné.

Šedé oči

Šedé oči platí za neutrální, a proto se k nim hodí jakékoliv barevné tóny. Nebojte se sáhnout i po těch výraznějších. Vaše šedá očka vyniknou například v kovových odstínech, zahalená do tmavě modré barvy nebo jim budou slušet švestkové tóny očních stínů. A dokonce jim sedne i oranžová barva, v případě nedostatku odvahy k extravaganci pak jemnější broskvové odstíny. Stejně jako modrookým vám sedne kouřové líčení.

Celkové líčení

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Skvěle budete vypadat, sladíte-li barvu očních stínů s lakem na nehty. Nalíčíte-li si oči výraznými očními stíny, myslete také na to, že méně je někdy více. Proto volte líčení zbylých partií méně nápadné. A rozlišujte také mezi běžným denním líčením a líčením večerním. U večerního make-upu si můžete dovolit nejen výraznější oči, ale i výraznější barvy na rty. Budete vypadat elegantně a šik.

Jakou barvou očí se můžete pochlubit Vy?

Markéta Jargusová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook