Geloren - kloubní výživa pro psy

Levný a přírodní odličovač make-upu? Zkuste olivový olej

21.9.2017
Foto: Eva Korytářová

Odličování make-upu před ulehnutím do postele by mělo patřit mezi vaše každodenní rituály, stejně jako čištění zubů. Svou pleť byste před spánkem měla ošetřit i v případě, že se nelíčíte, protože nečistoty z ovzduší a prach zanášejí póry stejným způsobem jako make-up. Nemusíte ale hned běžet do drogerie. Pokud dáváte přednost přírodní kosmetice, která je šetrnější nejen k vaší pokožce, ale i k vaší peněžence, můžete si odličovač vyrobit podle našeho návodu.

Olivový zázrak             

Nejjednodušší způsob, jak se efektivně zbavit líčení, je použít olivový olej. Ten vám pomůže nejen odstranit make-up, ale navíc poslouží vaší pleti i řasám jako výborný vyživovací prostředek. Pro ještě lepší výsledky ho doporučujeme zařadit také mezi ranní rituály před aplikací denního hydratačního krému a líčidel. Vaše pokožka bude na dotek vláčnější a jemnější.

A jak tento zázrak funguje? Před použitím je potřeba olej naředit, proto si nejprve vatový tampón navlhčete ve vlažné vodě a až poté na něj kápněte několik kapek extra panenského olivového oleje (ideálně v bio kvalitě). Pleť s jeho pomocí pečlivě vyčistěte. Jestliže použijete pár kapek oleje navíc, obejdete se i bez nočního krému.

Olivový olej je bohatý na vitamíny A a E, obsahuje také nenasycené mastné kyseliny a má výborné hydratační a antioxidační účinky. Díky tomu vaší pleti jako odličovač prospěje mnohem více než jeho chemicky vyrobení konkurenti. S ohledem na to, že denně spotřebujete jen několik kapek, vás na rozdíl od nich vyjde rovněž levněji. Pokud používáte voděodolné líčení, nemusíte mít obavy, olivový olej si ve většině případů poradí i s ním.

Pakliže bude vaše pokožka na olivový olej dobře reagovat, můžete si doma vyrobit vlastní dvoufázový odličovač, který budete mít kdykoliv po ruce. Do čisté, uzavíratelné lahvičky nalijete do dvou třetin vodu a dolijete jednou třetinou olivového oleje. Před každým použitím nádobku pořádně protřepejte, aby se obě složky promísily, a nakapejte směs na vatový tampón. V případě, že jste výrazněji nalíčená, přebytečný make-up setřete ještě kosmetickým ubrouskem.

Revitalizace poškozených vlasů

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Olivový olej můžete používat nejen jako kvalitní přírodní odličovač, ale i jako vyživující masku pro poškozené vlasy, které mají tendenci se lámat.

Nejprve je omyjte čistou vodou a následně na vlasy rovnoměrně naneste olivový olej (zahřátý na pokojovou teplotu). Jestli máte zároveň problém s roztřepenými konečky, přidejte do oleje žloutek z jednoho vejce. Nechte ho působit, co nejdéle to půjde, klidně i několik hodin. Aby vám z vlasů nestékal, můžete je volně zabalit do potravinové folie nebo do staršího čistého ručníku. Následně olej z vlasů pomocí šampónu pečlivě smyjte.

Kvalitní péče i pro ruce a nehty

Olivový olej užijete i v případě, že vás trápí suchá pokožka a polámané nehty se sklony ke třepení. Pokud do misky nalijete vlažný olej a ruce do něj ponoříte alespoň na 15 minut, uvidíte, jak hebká vaše pokožka bude na konci této ozdravné procedury.

Používáte olivový olej místo běžně dostupných přípravků z drogerie? Znáte nějaké další možnosti jeho využití v rámci domácí přírodní kosmetiky?

Eva Korytářová

DOPORUČUJEME

2 komentáře

  1. Pingback: Odpočiňte si od chemikálií – svou pleť hydratujte přírodní cestou | Království žen

  2. Pingback: Oslňte na plese svým pohledem s umělými řasami | Království žen

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook