Geloren - kloubní výživa pro psy

Letní vychytávky: jak zůstat dokonalá i v tropických vedrech

1.8.2016
Foto: 123rf.com

Léta byla v posledních letech až nesnesitelně horká a letos v srpnu to podle předpokladů pravděpodobně nebude lepší. Musíme se tedy připravit na to, že se chtě nechtě pořádně zapotíme. Jak předejít katastrofám a vypadat skvěle za každých okolností, tedy i v horku a vlhku, doma či na dovolené?

Omezte make-up na minimum

Pokud se make-upu ani přes léto nechcete úplně vzdát (což by bylo asi nejideálnější řešení celého problému), zkuste alespoň radikálně omezit jeho množství. Hutný make-up nahraďte lehčím, nejlépe potom tónujícím krémem nebo BB krémem. Minimalizujte líčení očí, raději vsaďte na výraznou rtěnku. Nechte pleť pokud možno co nejvíce dýchat a poctivě o ni pečujte – předejdete tím pupínkům, černým tečkám a podobným nepříjemnostem.

Volte správné produkty

Na letní měsíce by vám měla být věrnou společnicí podkladová báze. Matující báze (anglicky primer) zabrání přílišnému pocení pleti a pomůže udržet všechno na svém místě. Řasenku a tužku na oči vybírejte z řady kvalitních a voděodolných, a doplňujete-li si tužkou i obočí, zvažte a vyberte také zde produkt tak, aby se na sluníčku během dne neroztékal. Make-up nebo BB krém by měl mít ochranu proti UV záření minimálně SPF 15.

Matující papírky a další věci, které je dobré mít vždy s sebou

Na léto do kabelky doporučujeme přihodit stoprocentně matující papírky, které vsakují přebytečnou mastnotu z pleti (problematických zón). Pudr sice úplně nenahradí, ale zase neucpávají póry. Vždy s sebou noste čisticí ubrousky, deodorant a parfém v malém balení, abyste se mohla během dne podle potřeby osvěžit. Skvělé jsou také speciální chladicí, osvěžující pleťové vody ve spreji.

Vždy s sebou mějte láhev vody a svědomitě dodržujte pitný režim! Nic pleť tak nevzpruží jako dostatečná hydratace!

Staňte se mistryní drdolů a copů

Vlasy mohou být v horkém nebo také velice vlhkém prostředí u moře hororově nepoddajné. Máte dvě možnosti: buď se s nimi pustíte do boje a zkusíte je zkrotit pomocí speciálních vlasových produktů, nebo se na léto proměníte v královnu účesů a vyhnete se nepříjemně přilepeným vlasům na krku. Drdoly a copánky jsou trendy!

Pokud si s tím správný účesem nevíte rady, inspirujte se zde: http://kralovstvizen.cz/6-jednoduchych-letnich-ucesu-do-mesta-i-k-vode/.

Vyhněte se oblečení, na kterém je vidět pot

Šedé oblečení nechte ve skříni. Není nic horšího než viditelná „kola“ potu v podpaží na oblečení, proto ráno při oblékání zvažte, zda nebude na této konkrétní barvě nebo na tomto konkrétním materiálu pocení vidět. Ideální jsou v tomto smyslu černá, bílá nebo výrazné vzory.

A jak bojujete s horkem vy?

Natalie K

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook