Geloren - kloubní výživa pro psy

Letní osvěžení – tipy, co opravdu fungují!

8.8.2015
Foto: krasa.cz

Léto je v plném proudu a kromě zbytečného oblečení padají i teplotní rekordy. Podívejte se, jak se můžete osvěžit.

Nejlepší možností je koupat se. Využijte letní koupaliště, plavecký bazén, rybník nebo přehradu, a pokud jste majitelkou bazénu nebo alespoň bazénku, máte také vyhráno. Samozřejmě se počítá i minibazének na balkóně!

Ovšem existují i způsoby, jak se osvěžit, když jste zrovna v práci nebo na brigádě, cestujete tramvají nebo autobusem anebo nemáte možnost jít se koupat. (Vana se nepočítá.)

1) Osvěžení ovocem nebo zeleninou

Tato varianta je nejen účinná, ale také zdravá. V létě se raději vyhněte těžkým, smaženým a tučným jídlům. Mnohem lepší jsou čerstvé potraviny. Ovocný nebo zeleninový salát dodají tělu nejen vitamíny, ale ještě navíc vás skvěle osvěží.

2) Větrák

Klasika v parných dnech. Jen si dejte pozor, aby vás z větráku, který máte natočený přímo na sebe, nezačala bolet hlava nebo krk. Je lepší otočit jej do prostoru a nechat tak chladit celou místnost. Také není dobré používat větrák v kanceláři se stolem plným papírů srovnaných podle abecedy…

3) Zavřená okna

Je to divné, ale je to tak. Pokud je venkovní teplota opravdu vysoká, nechte raději okna zavřená a vyvětrejte buď brzy ráno, nebo později večer. Domy si umí zachovat příjemnou teplotu kolem 25 °C, která je ve srovnání s venkovní teplotou mnohdy opravdovým osvěžením.

4) Sprej

Pořiďte si rozprašovač nebo sprej, který se dá znovu naplnit. Dejte do něj obyčejnou vodu a občas na sebe zkuste stříknout. V létě toto osvěžení opravdu pomůže. A klidně osvěžte i kolegyni nebo kamarádku. Jen se předtím zkuste zeptat, zda má voděodolný make-up.

5) Hrnec se studenou vodou

Tuto metodu používali lidé dřív. Do jakéhokoliv hrnce nalijte studenou vodu a hrnec nechte stát v místnosti, kde je příliš teplo. Voda dokáže vzduch neuvěřitelně ochladit. Ještě účinnější tato metoda bude, pokud do vody na okamžik ponoříte prst nebo ruku. Pozor na varhánky na prstech!

6) Vlažná sprcha

Pokud už je horko neúnosné a jste třeba na oběd doma, dejte si vlažnou sprchu. Uvidíte, že vám po ní bude skvěle. Pokud jste v práci, zkuste si alespoň obličej a paže omýt studenou vodou. Budete se cítit jako znovuzrozená.

7) Minivětráček nebo vějíř

Pomůcky, které vám pomůžou k osvěžení, se mohou stát i skvělými módními doplňky. Uvidíte, jak se vám vějíř v tramvaji nebo autobuse plném lidi bude hodit. A takový minivětráček na baterky, který se vejde do kabelky, je také k nezaplacení!

V létě nezapomínejte ani na pitný režim, který je opravdu potřeba dodržovat. Vychlazené pivo nebo vinný střik na letní zahrádce jsou tedy samozřejmostí… Namístě je také pokrývka hlavy a sluneční brýle, které ochrání před slunečním zářením. Zaměřte se také na lehké a funkční oblečení. Vlastně čím míň oblečení, tím lépe. A věřte, že muži to náležitě ocení! Výsledkem může být i osvěžující pozvání na zmrzlinu…

Michaela Michalíková

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook