Geloren - kloubní výživa pro psy

Letní jídelníček

24.5.2016
Foto: pinterest.com

Léto je obdobím, kdy se mnoho z nás odhodlá k radikální změně stravovacích návyků. Je to tím, že s příchodem sluníčka a letního počasí máme více energie, a tedy i tendenci žít zdravěji. Svůj podíl na tom má pravděpodobně i fakt, že letní měsíce jsou dobou, kdy odkládáme nejen kabáty, ale svršky celkově a velkou část dní trávíme v plavkách a podobných letních modelech.

Pitný režim

Samozřejmě, že to víte. Ale opakování je matka moudrosti a ne každé z nás se opravdu daří doporučeného denního množství tekutin dosáhnout. Pro dospělého člověka je doporučený denní příjem tekutin 2,5 litru. Každopádně s ohledem na zvýšenou námahu či vyšší teploty se zvyšuje i míra doporučeného příjmu tekutin. Nejvhodnější je čistá voda. Ale tekutiny naše tělo samozřejmě přijímá i z jídla – ovoce, zeleniny, polévek…Takže pokud se nad magický limit nejste schopná přehoupnout, zvyšte příjem ovoce či zeleniny, která má v sobě často až 90 % vody – například salátová okurka, meloun nebo rajčata. Čímž se dostáváme k dalšímu významnému bodu, o nějž neváhejte svůj jídelníček obohatit.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Ovoce a zelenina

S příchodem léta jsou tyto produkty dostupnější, a proto i konzumovanější než ve zbývající části roku. Konzumací těchto potravin jednak zaženeme hlad, ale také nás díky vysokému obsahu vody příjemně osvěží. Dalším důvodem, proč jsou přínosné pro naše tělo, je obsah rozpustné vlákniny. Ta vyvolává jednak pocit sytosti a také příznivě působí na činnost našich střev. A navíc – konzumací ovoce a zeleniny získáváme užitečné látky a vitamíny. Pomáhá nám posilovat imunitní systém, působí jako prevence různých zdravotních obtíží a dopřeje nám požitek s menším obsahem kalorií.

Nezapomínejte na polévky

Polévky, pokud je začleníte do svého každodenního jídelníčku, splní hned několik důležitých pravidel zdravého stravování. Jednak vám pomohou s pitným režimem, ale zeleninové polévky vám také dodají plno užitečných látek, a pokud si k přípravě pořídíte kuchyňský mixér s funkcí vaření Orava RMH-900, půjde vám příprava „levou zadní“.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Stačí do jeho skleněné nádoby s praktickou odměrkou vložit ingredience, vybrat si z 8 přednastavených programů, zapnout výkonný motor s vysokými otáčkami a nízkým příkonem – a přístroj se o vše postará s gastronomickou precizností. Krájí, mixuje, vaří i míchá a jídlo udrží teplé i po dovaření. A díky funkci odloženého startu připraví lahodný pokrm na minutu přesně podle vašeho přání.

Nádoba z tvrzeného skla má objem 1,4 litru na přípravu teplé polévky a 1,75 litru na přípravu studené. Disponuje praktickou tepluvzdornou rukojetí, takže při nabírání nepotřebujete chňapku ani naběračku.

Smoothies

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Velice oblíbenou součástí jídelníčku jsou v poslední době ovocné či zeleninové smoothies. Umixovat si můžete nápoj z ingrediencí přesně podle vlastní fantazie, a dostanete tak do těla široké množství užitečných látek. I pro přípravu takovýchto zdravých svačinek se vám kuchyňský mixér bude hodit. Na léto je to pomocník jako stvořený. Svou užitečnost potvrzuje i schopností drtit led, což může být velice užitečné při přípravě různých drinků.

Tento mixér bude pravou rukou novopečených maminek – využitelný je totiž i pro přípravu dětských příkrmů.

Prodává ho Orava za 2 659 Kč.

www.orava.eu

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook