Geloren - kloubní výživa pro psy

Letní DIY: relaxujte s léčivou solí do koupele

1.7.2015
Foto: pinterest.com

V létě dostává naše pokožka zabrat, a tak je potřeba se o ni zvláště v tomto ročním období starat. A pokud máte doma vanu a relaxujete v ní stejně rádi, jako my, přečtěte si návod, jak si léčivou koupelovou sůl vyrobit.

Koupelovou sůl znali lidé už ve středověku. I v té době už se totiž vědělo o jejích léčivých účincích na celý organismus. Nejen, že dezinfikuje pokožku, ale podporuje regeneraci a hojení kůže, je protizánětlivá a bojuje i proti akné, lupénce a dalším kožním onemocněním. Známé jsou i pozitivní účinky při gynekologických zánětěch a močových onemocněních.

Relaxace především

I přes všechny své léčivé účinky dokáže koupelová sůl ještě mnoho dalších věcí. Hlavně zajistí celkovou relaxaci nejen těla, ale i mysli. Při koupeli uvolníte všechny klouby i svaly a blahodárné účinky má i na únavu či nachlazení.

Sůl však není jen jedna, existují různé její druhy. Může se jednat o termální sůl, mořskou sůl, krystalická sůl či himalájská sůl.

sul-do-koupele-mata

Foto: pinterest.com

Jak na to?

Jak takovou blahodárnou sůl tedy vyrobit? Nikdo se nemůže vymlouvat, že by tenhle DIY projekt nedokázal, protože postup je opravdu jednoduchý!

Jako první musíte někde sehnat hrubozrnnou sůl, která se ale běžně prodává v třeba v drogerii. A pak už jen stačí vymyslet, co do ní!

1) Zkuste do soli vymáčknout pomeranč a nastrouhat i jeho kúru. Když přidáte i několik kapek pomerančové esence, bude sůl svěže vonět po tomto ovoci

2) Nebojte se do soli přimýchat i ovesné vločky nebo jedlou sodu – jejich účinky jsou pro pokožku rovněž blahodárné

3) Nejtradičnější příměsí do soli je levandule, která navozuje lepší spánek, zmírňuje napětí i strach

4) Skvělé účinky má citronová silice, která je svěží, odbourává bolesti hlavy a zlepšuje i pleť

5) Dalšími vhodnými olejíčky a bylinami jsou meduňka či měsíček lékařský a heřmánek

Veronika Březinová

Zdroj: http://www.designlive.cz/

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook