Geloren - kloubní výživa pro psy

Léčivé účinky skořice

1.10.2016
Foto: pinterest.com

Skořice je jedním z nejrozšířenějších koření a bezesporu patří k těm nejoblíbenějším. Má specifickou, lehce pikantní a nasládlou chuť i vůni. Toto koření je ale dobré nejen na chuť, hlavní výhodou je jeho pozitivní vliv na naše zdraví. Podívejte se, jak vám může tento přírodní lék pomoci a jaké blahodárné účinky má skořice na celý náš organismus.

Kde se skořice bere

Skořice je kůrou stromu skořicovníku. Tento strom se pěstuje v tropických oblastech, většinou se k nám skořice dostane ze Srí Lanky, z Číny, Thajska nebo Indonésie.

Jak se dá využít

Uplatnění najde skořice v kuchyni, v medicíně, ale také v kosmetice. V kuchyni slouží jako koření, ochucovadlo a také často využívaná hlavní surovina. V medicíně pak může být skořice součástí léků. V kosmetice se užívá převážně kvůli silnému aromatu. Ze skořice se vyrábí krémy, tinktury a vonné oleje.

Jak pomáhá

1) Skořice dokáže výrazně snížit nepříjemné příznaky chřipky a angíny. Uvolňuje sliznice a ulehčuje nám dýchání. Příjemně protáhne dýchací cesty a má zklidňující účinky. Bývá proto často součástí mnohých léků. Američtí vědci také dokázali, že skořice účinně potlačuje rakovinné bujení.

2) Účinky skořice se osvědčily také při hubnutí. Skořice pomáhá snižovat hladinu cukru a může mít pozitivní vliv i při léčbě cukrovky. Toto koření zlepšuje trávení a skvěle funguje také při nevolnosti.

3) Co se týče vnějšího použití, právě skořice bývá součástí mnoha krémů a mastí. Jemná zrníčka mohou působit jako peeling, a je tak vhodným pomocníkem v boji proti celulitidě. Výhodou je, že odstraňuje bolesti svalů a také kloubů.

4) Vůně skořice působí velice pozitivně na fungování našeho těla a mozku. Typické aroma skořice zvyšuje mozkovou aktivitu, podporuje paměť a pomáhá nám soustředit se a efektivněji pracovat.

5) Zajímavým účinkem skořice, který není příliš znám, je také to, že nás dokáže zahřát. Pokud máte problémy se studenýma nohama nebo rukama, přidejte si špetku skořice do čaje, kávy nebo do domácí limonády, a uvidíte tu změnu. Váš organismus se velmi brzy prohřeje a ucítíte příval nové energie.

Vyzkoušejte!

Proti celulitidě

Smíchejte tři lžíce plnotučného tvarohu, bílý jogurt, dvě lžičky olivového oleje a tři až čtyři lžíce mleté skořice. Tuto směs naneste na problematická místa, zabalte do potravinové fólie, poté do ručníku a nechte působit nejméně třicet minut, ale klidně celou hodinu. Po třetím opakování budete opravdu mile překvapeni.

Bolest žaludku

Pokud jste snědli něco, co vám neudělalo příliš dobře, můžete na pomoc zavolat skořici. Dejte si jednu lžičku skořice se dvěma lžícemi medu, a uvidíte, že se vám za chvíli uleví.

Bojujte proti nachlazení

V podzimním období se hodí také speciální tip, jak bojovat proti nachlazení. Do misky si dejte lžíci medu, lžičku skořice, pár kapek citrónové šťávy a tuto směs pořádně rozmíchejte. Směs si dejte ráno a večer – a nachlazení bude do dvou až tří dnů pryč.

Na co si dát pozor

Skořici by neměly užívat těhotné ženy, popřípadě jen v opravdu malém množství.

Vyhnout by se jí měli také citliví a alergičtí lidé, popřípadě osoby, které trpí vysokým krevním tlakem.

Jaké zkušenosti se skořicí máte vy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. danuše mohylakova

    31.1.2017 at 15:22

    užasné

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook