Geloren - kloubní výživa pro psy

Lana se dají v interiéru využít mnoha způsoby

29.3.2017
Foto: shelterness.com

Oživení interiéru, nové dekorace do bytu nebo funkční prvky například v podobě úchytek, poliček či stolků, to vše se dá jednoduše vyrobit s pomocí lana. V době, kdy je možné nechat si vyrobit i lano na míru, můžeme svými projekty z lana zásobit takřka celou domácnost.

Zajímavě řešená předložka či kobereček vznikaly z provázků stáčených do kruhu a lepených na podložku. Jednotlivé provázkové plochy jsou nakonec na bočních stranách přišity k ostatním přiléhajícím kouskům.

Foto: idomyselph.com

Foto: idomyselph.com

Mrazuvzdorné netřesky jsou oblíbenými stálicemi mezi pěstovanými rostlinami. Není třeba jim však připravovat jen záhony na zahradách, s velkým úspěchem se dají pěstovat mnohými způsoby i jako dekorační rostliny v interiéru. Pěstební nádobou pro sukulenty se v tomto případě stal obal z lana. Vzhledem k tomu, že netřesky nepotřebují častou ani vydatnou zálivku, neublíží ta trocha vody ani lanům. Přesto je nutné obal z lana před vložením zeminy vyložit kusem plastu, který zabrání vlhnutí lan.

Foto: moderndaymoms.com

Foto: moderndaymoms.com

Nelíbí se vám rám na vašem starém zrcadle? Chtělo by to nějaký nápad na vylepšení? Máme tu jeden přímo pro vás! Zrcadlo zbavte starého rámu a vyšperkujte ho trochou námořnického lana. Získá moderní vzhled a na jeho funkčnosti to nic nezmění.

Foto: stylemepretty.com

Foto: stylemepretty.com

Okouzlující pufy z pneumatik. I takové posezení je nyní trendy. Bude to chtít trochu zručnosti při obmotávání a oblepování pevnými lany, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Foto: iheartorganizing.com

Foto: iheartorganizing.com

Tvarování provázkových nádobek je jednodušší, pokud provaz obmotáváme kolem pevného předmětu. Ale není nic těžkého to zkusit i bez šablony a pečlivě na sebe jednotlivé okruhy vrstvit. Nádobku z provázků pak můžete využít jako stojánek na mobil, obal na květináč nebo zásobník na propisky.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Vánoční stromeček trochu jinak – tentokrát z provazů pečlivě namotaných těsně nad sebou a přilepených na polystyrenové homoli. K lepení můžete využít tavnou lepicí pistoli s náplní anebo lepidlo na textil. Na samotný vrcholek aplikujte místo klasické vánoční hvězdy hvězdu mořskou a máte dekoraci hotovou.

Foto: completely-coastal.com

Foto: completely-coastal.com

Velmi působivou dekoraci získáte omotáním skleněných váz anebo menšího akvária pomocí lan. Dovnitř stačí vložit skleničku s vodou a do ní květiny a přidat pár nasbíraných klacíků, které vám v létě k nohám vyplavila řeka nebo moře.

Foto: woohome.com

Foto: woohome.com

Lana poslouží i k dalším dekoračním účelům, tentokrát ve spojitosti s osvětlením. Toto opravdu jednoduché řešení je velmi nápadité a snadno proveditelné, ale i tak to bude chtít pomoc elektrikáře. Ukázka je však dobrým příkladem toho, že lana najdou své uplatnění v jakémkoli interiéru.

Foto: mud-pie.com

Foto: mud-pie.com

Perfektní držáky na ručníky zaujmou jistě mnohé z nás. Bude to chtít trochu je vyšperkovat. K dozdobení můžete využít například spony z opasku, závěsy z ozdob na krk anebo si udělat sádrové odlitky a napískovat jejich povrch.

Foto: jusropenkreations.com

Foto: jusropenkreations.com

Napadlo by vás udělat si z lana nástěnné hodiny? Možná ne, možná ano. Naštěstí internet je plný skvělých kreativních nápadů a sehnat hodinový strojek taky není žádný problém.

Foto: diynhome.com

Foto: diynhome.com

Připadá vám vaše stará lampa fádní a okoukaná? Omotejte ji lanem nebo provazem, a hned máte doma nový kousek. Doplníte-li lampu zajímavou vázou a vystavíte ji společně na jednom místě, bude celkový dojem z dekorace dokonalý.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Pevné lano vám pomůže vytvořit finančně nenáročný stolek do menší pracovničky. Podobným způsobem můžete zhotovit i poličky na květiny nebo na drobné dekorace do bytu. Navrtané otvory musí odpovídat průměru použitého lana. Zafixujte uzlem dole i v horní části a úchyty na zeď vyrobte například z armatury.

Foto: houzz.com

Foto: houzz.com

Skvělý nápad pro váš interiér přinášejí různě tvarovaná lana lepená na plocho na rovnou podložku. Na okrajích nechejte lana mírně přesahovat, aby nebyly vidět okraje podložky a pusťte se do tvoření. Zábavný labyrint z lan pod vašima nohama se vám možná stane inspirací pro další tvorbu.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

Neotřelou dekoraci získáte z míčků splétaných z různobarevných lan. Obarvené sisalové provazy v hnědé a druhé v přírodní barvě naskládané ve skleněné nádobě zaručeně upoutají pozornost.

Foto: marthastewart.com

Foto: marthastewart.com

Efektně proplétané provazy poslouží jako skvělá podložka pod boty v předsíni anebo také jako rohožka před vstupem do bytu.

Ať už si vyberete do bytu jakoukoli dekoraci z lana nebo provazů, přejeme vám, ať se vám výroba vydaří a pomůže oživit a proměnit váš byt.

Zuzana Bohdalová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook