Geloren - kloubní výživa pro psy

Kvalitní postel pro kvalitní spánek

19.3.2015
Foto: 123rf.com

Když se vás zeptám, co je nejsladší na světě, budete vědět? Máte pravdu, pokud odpovídáte, že spánek. A aby byl kvalitní, dobře jste se vyspaly a tělo si odpočinulo, budete potřebovat také kvalitní postel.

V první řadě si ujasněte, jakému materiálu dáváte přednost. Každý je svými vlastnostmi jedinečný. Na výběr máte z těchto možností: dřevěné, kovové, laminové a celočalouněné postele. Nejoblíbenější v našich podmínkách jsou pro svou rustikálnost postele dřevěné. Oceníte jejich zdravotní nezávadnost a ekologičnost.

Kovové postele jsou pevné, velmi dobře omyvatelné, a proto nejvhodnější pro alergiky.

Postele z lamina – dřevotřísky – jsou finančně dostupné a zároveň lze vybírat z široké škály barev. Měla byste ale počítat s jejich omezenou životností.

Futonové postele se skládají ze speciálního rámu a futonové matrace, která je vyrobena výlučně z přírodních materiálů a je velice vhodná pro zdravé spaní. Matraci lze ovšem užít i bez rámu.

Nejnevhodnější na spaní jsou válendy. Vaše páteř potřebuje kvalitní oporu a tu jí molitanová matrace nikdy nedá.

Nejdůležitější na posteli je matrace

Foto: ProSpánek (Postel GW Design Sylvie)

Foto: ProSpánek (Postel GW Design Sylvie)

Jaké matraci dáváte přednost? Tvrdší nebo měkčí? Někomu vyhovuje to, jinému ono. Správná matrace by se měla dokonale přizpůsobit vašemu tělu. Neměly byste na ni moc klesat ani být otlačení. Pokud trpíte bolestmi zad či páteře, měla byste přemýšlet o zdravotní matraci. Ta díky svým vlastnostem dokáže některé zdravotní potíže zmírňovat.

Důležitou roli hraje i výška matrace. Pro každodenní (nebo spíše každonoční) spaní by to mělo být 16 – 20 centimetrů. A jaká je životnost takové matrace? Z hygienického hlediska je doporučeno měnit ji každých osm let.

Přeji vám ještě kvalitnější, klidný a ničím nerušený spánek.

Radka Çelik

 

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook