Geloren - kloubní výživa pro psy

Které knihy byste si letos v létě neměly nechat ujít?

15.8.2016
Foto: 123rf.com

K létu patří voda, slunce, koupání, cestování… A všude tam si s sebou můžete pro ukrácení a zpříjemnění chvil vzít knihu. Které tituly letos v létě patří k bestsellerům a které doporučují sami knihkupci?

Enter, mami! – Martin Moravec

Kniha obsahuje 250 vtipných a čtivých fejetonů novináře Martina Moravce. Zavádí čtenáře do situací, které přináší každodenní život. S humorným nadhledem vypráví o českých restauracích, nejrůznějších trapasech, internetovém seznamování, nakupování, zvláštních týpcích v posilovně, Pražácích, Brňácích i náplavách a na přetřes přichází také mnoho dalších stejně zajímavých témat. Fejetony Martina Moravce vycházely deset let jako sloupky čtvrtečního magazínu MF Dnes.

Tma – Bernard Minier

Napínavý příběh rozhlasové moderátorky Christine Steinmeyerové z Toulose začíná na Štědrý den, kdy objeví ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Moderátorka vše považuje za omyl anebo planý poplach. Druhý den však do rádia telefonuje posluchač, který ji obviňuje z toho, že nezasáhla. Brzy se stane terčem dalších výhrůžek a incidentů a její život se obrátí doslova vzhůru nohama. Martin Servaz je pro změnu klient kliniky, kde se léčí policisté trpící syndromem vyhoření. Dostává poštou obálku, v níž je elektronická karta od hotelového pokoje, kde spáchala sebevraždu umělkyně. Má ho to donutit k návratu do práce. Mimochodem, dámy, jste si jisté, že opravdu znáte své blízké? Tato kniha vás rozhodně donutí k úvahám na mnohá témata.

Čtyři dohody (Kniha moudrosti starých Toltéků) – Don Miguel Ruiz

Naše jednání a chování nám mnohdy blokuje možnost prožívat život klidně a spokojeně. Přitom stačí opravdu málo, abychom byli skutečně šťastní. Nepotřebujeme k tomu tučná konta, všemožné technické vynálezy ani cokoliv dalšího, co je v dnešní době synonymem úspěchu. V knize, sepsané podle učení starého domorodého kmene ze střední Ameriky, odhaluje autor původ omezujících názorů, které nám brání radovat se ze života a způsobují spoustu zbytečného trápení. Čtyři dohody podle staré toltécké moudrosti nastiňují způsob, jak osvobodit svůj život od zbytečných starostí a utrpení a změnit jej v opravdový prožitek radosti, lásky a štěstí.

Ve službách zla – Robert Galbraith (pseudonym J.K.Rowlingové)

Již třetí případ soukromého detektiva Cormorana Strika a jeho asistentky Robin není o nic méně zajímavý než ty předchozí. Tentokrát je v hlavní roli balík s useknutou ženskou nohou. Policie se zaměřuje na konkrétního podezřelého, avšak detektivu Strikovi je jasné, že mají špatnou stopu a nepravého pachatele. Se svou půvabnou asistentkou se pouští do pátrání na vlastní pěst a začnou prověřovat tři vytipované osoby. Musí se kvůli tomu ponořit do temných a zvrácených světů. Protože však dochází k dalším brutálním činům, začíná boj o čas.

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) – Jonas Jonasson

Tento třetí humoristický román autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku vás zaručeně pobaví a příjemně naladí. Hrdina románu Johan Andersson je čerstvě na svobodě. Kvůli svým častým pobytům ve vězení má přezdívku zabiják Anders. Rád by našel nejen novou práci, ale i nové přátele. Ty najde poměrně záhy a založí spolu Agenturu pro ubližování na zdraví, kde se Anders stává smluvním násilníkem. Vše běží jako na drátku, dokud se nestane něco, s čím nikdo nepočítal. Anders se začne ptát po vyšším smyslu celé věci, stane se laskavým a mírumilovným člověkem, a navíc se začne zajímat o Boha.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Než jsem tě poznala – Jojo Moyes

Někdy je život opravdu stereotypní a velmi obyčejný. Své o tom ví Louisa Clarková. Pracuje v bistru, má ráda svého dlouholetého přítele a její svět je ohraničený rodným maloměstem. Je přesvědčena, že tak je to v pořádku a na svém životě by nic měnit nechtěla. Jednoho dne však bistro zavřou a Louisa je postavena před nutnost přece jenom určité změny udělat. Naproti tomu Will Traynor žije ve velkém světě, plném adrenalinu, velkých obchodů a s tím souvisejících velkých peněz. Je to jednoduše svět plný možností. Také on by svůj milovaný způsob života a svět neměnil. Když zůstane po nehodě upoutaný na invalidní vozík, je mu jasné, že s dosavadním životem je konec.

Poprask v sýrové uličce – Robert Fulghum

Kniha povídek a drobných úvah populárního amerického spisovatele Roberta Fulghuma přesvědčí čtenáře o tom, že nejen neztrácí smysl pro humor, ale je navíc stále moudřejší. Pokud máte pocit, že každý den je stejný a šedivý, pak vám tato kniha ukáže, že den co den se můžete setkat se spoustou zázraků. Stačí mít jen otevřené oči a srdce. Dozvíte se plno nových zajímavostí o strakách, keramice, historii Santa Fe i tělesných pochodech. Rozebírat se bude i tanec s orangutankou.

Láska z Paříže – Alexandra Potter

Ruby Millerová přijíždí do Paříže. Chce zde zapomenout na čerstvé zklamání v lásce a také být oporou své osamělé kamarádce. Paříž ji okouzlí hned první večer a brzy zjišťuje, že sem zcela jistě nepřijela náhodou. Čeká na ni totiž tajemství – a ne ledajaké. Patří k němu sedmdesát let zavřený byt, balíček zamilované korespondence, gramofonová deska s nostalgickou melodií šansonu a také vůně starého parfému. Podaří se Ruby proniknout do dávných událostí?

Do tmy – Anna Bolavá

Prvotina autorky, píšící pod pseudonymem, je velmi zdařilou sondou do života nemocné a osamělé ženy, která se v prostředí jihočeského venkova věnuje sběru, sušení a odevzdávání léčivých bylin a k tomu je také příležitostnou překladatelkou. Má vypracovaný přesný plán sběru bylin a nedočkavě se těší na úterý, kdy je výkupní den a ona byliny odevzdává. Pod zdánlivě obyčejným příběhem se skrývá mimořádná a silná výpověď i hluboké sdělení a také příležitost nahlédnout do lidského osudu, se kterým nemá většina čtenářů zkušenosti.

Kateřina Magdalena Machová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook