Geloren - kloubní výživa pro psy

Krásný zadek nemusí být jen sen

24.2.2017
Foto: 123rf.com

Zadeček a boky jsou partie, které dokáží potrápit nejednu ženu. Pěkný a pevný zadeček ale nemusí být doménou superštíhlých žen. Díky správné péči a cvičení můžete mít zadek k nakousnutí i vy!

Chcete krásný zadek? Většina samozřejmě odpoví, že ano. Do léta je času dost, a tak je načase začít na sobě pořádně pracovat, abyste si v plavkách mohly pyšně vykračovat a být na své pozadí po právu hrdé. Především se musíte o svůj zadeček dobře starat. Věnujte pozornost správné stravě, dostatku pohybu a účinných cviků a také kosmetické péči.

Ranní ptáče dál doskáče

Ideální je začít již ráno. Nařiďte si budíka o chvíli dřív a začněte nový den krátkou rozcvičkou. Nejen, že uděláte něco pro svou postavu, ale navíc rozproudíte i metabolismus a vaše tělo bude po celý den rychleji spalovat.

Myslete na to, co jíte

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Kobliha a sladké kakao k snídani vám ke krásné postavě určitě nepomůžou. Mnohem lepší jsou cereální lupínky s mlékem a úplně ideální je snídaně, která obsahuje také hodně proteinů (nízkotučný sýr, mléčné koktejly, jogurt atd.).

Oběd je lepší lehký, snadno stravitelný. Zapomeňte na knedlíky. Ideální je kombinace libového masa (kuře, ryba) a nějaké zeleniny (může být čerstvá nebo i grilovaná). Pokud milujete přílohy, volte rýži nebo celozrnné těstoviny.

K svačině je už tradičně nejlepší ovoce. Vybírejte šťavnaté a čerstvé, které vám dodá energii, a navíc působí jako dobrý bojovník s celulitidou.

A samozřejmě velmi důležitý, ale často opomíjený, je pitný režim. Ideálně bychom denně měly vypít dva litry tekutin. Nemusí to být jen voda, ale i ředěné džusy, čaj a jiné. Kávu, slazené limonády ani alkohol do počtu vypitých tekutin určitě nepočítejte.

Cvičíš, cvičím, cvičíme

Bez cvičení to samozřejmě nejde, a tak i pěkný zadek a boky musíme vytrénovat především fyzickou aktivitou. Kromě samotných posilovacích cviků je dobré se i pravidelně věnovat nějakému sportu. Na výběr je jich opravdu mnoho, stačí si jen zvolit takový, který vás bude bavit (pilates, zumba, aerobik, plavání, cyklistika, běh a mnoho dalších).

Cviky na zadeček:

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Výpady

Provádějte ze stoje výpady vpřed tak, aby koleno u nohy, kterou vykročíte, dosáhlo přibližně 90°C. Před výpadem je důležitý nádech a při návratu zpět pomalu vydechujte. Cvik by měl probíhat plynule. Tělo musíte držet kolmo k podlaze.

Posilování na boku

Lehněte si na bok, je jedno, který to bude, posilovat budete stejně na obou stranách. Pokud si vyberete pravý, natáhněte pravou ruku nad hlavu a položte hlavu na ni, zároveň skrčte kolena tak, aby byl mezi stehny a lýtky pravý úhel. Stejný úhel by mělo svírat i vaše tělo a stehna. Patu levé nohy stočte ke stropu a kolena mějte u sebe. S výdechem zvedejte patu levé nohy vzhůru ke stropu a s nádechem zase pokládejte. Cvik provádějte v několika sériích a poté vyměňte strany.

Zvedání hýždí

Lehněte si na podložku s rukama podél těla. Obě kolena pokrčte, zatněte hýždě a pomalu je zvedejte nad podložku. Pomalu a plynule zvedejte pánev a bedra, ale maximálně po lopatky. Stejně pomalu a pozvolna se vracejte i dolů. Pánev nepokládejte až na zem, hýždě mějte stále zatnuté a cvik opakujte. Opět po několika sériích.

Dřepy

Dřepy jsou takřka ideální cvik. Posílíte nejen zadek, ale i záda. Postavte se do mírného stoje rozkročného. Chodidla jsou rovnoběžně a směřují dopředu. Váhu přeneste na patu a pomalu jděte dolů, přičemž zadek míří dozadu, jako kdybyste si chtěla sednout na židli. Jakmile se dostanou stehna do vodorovné pozice se zemí, vraťte se zase zpět.

Kromě cvičení můžete používat také různou kosmetiku a zejména různé speciální zpevňující gely a mléka, která pomohou odstranit ze zadních partií tolik nenáviděnou celulitidu. Jako skvělá prevence i lék funguje také studená sprcha, a proto se pokuste překonat a pouštět si studenou vodu právě na tyto partie. Za ten výsledek to určitě stojí.

Martina Mádlová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook